Автор: Admin | 26.05.2015 | 10:10 | В рубриках: Праісторія
Мезоліт або середньокам'яна доба — це доба мисливців на лісових копитних у лісах післяльодовикової Європи. Лук і стріли набули масового поширення як найефективніша дистанційна зброя для полювання в лісі. Тому археологічною ознакою мезоліту є повсюдне поширення луку, що фіксується масовими знахідками мікролітичних наконечників стріл — мікролітів. Для кожної з археологічних культур мезоліту властивий власний набір наконечників.

Звільнення півночі Європейського континенту від льодовикових явищ спричинило потужні міграції мезолітичних племен до Скандинавії та на північ Східної Європи.
Заключні етапи мезоліту характеризуються кризою мисливського господарствa, що виникла внаслідок винищення промислових тварин як результату інтенсифікації мисливської діяльності, в тому числі через масове застосування такої ефективної мисливської зброї як лук та стріли.
Різка деградація Скандинавського льодовика близько 10 тис. років тому знаменувала початок мезоліту в Європі, який скінчився 6-7 тис. років тому, коли внаслідок кризи мисливства відбулося поширення відтворювальних форм господарства (землеробства, скотарства) та глиняного посуду.
У вивчення мезолітичної доби України значний внесок зробили такі відомі дослідники як П. П. Єфіменко, М. Я. Рудинський, М. В. Воєводський, О. О. Формозов, В. М. Даниленко, Д. Я. Телегін. Мезоліт України в наш час досліджують В. Н. Станко, Л. Г. Мацкевий, Л. Л. Залізняк, Д. Ю. Нужний, О. Ф. Горелік, О. О. Яневич, І. М. Гавриленко, В. О. Манько.

Эта запись была опубликована 26.05.2015в 10:45. В рубриках: Праісторія. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Комментарии пока закрыты, но Вы можете оставить трекбек со своего сайта.

Комментарии закрыты.