Автор: Admin | 24.04.2016 | 9:09 | В рубриках: Цей день в історії

24 (11) квітня   1913   (середа)  -  У Борисоглібській копальні Слов’яно-Сербського повіту обірвалась кліть. Троє робітників загинуло, стільки ж покалічено.

24 (11) квітня   1913   (середа)  -  У сел. Амур-Нижньодніпровськ відбувся економічний страйк 328 (з 550) робітників болтового цеху естамптного заводу з вимогою підвищити заробітну плату. Завершився поразкою. 27 квітня 76 робітників було звільнено.

24 (11) квітня   1918   (середа)  -  Рада народних міністрів, заслухавши повідомлення військового міністра О.Жуковського, що в Літинському повіті, коли селяни приступили до розділу землі, поміщики направили австрійських вояків, які заарештовують членів земельних комітетів і розганяють селян, доручила йому організувати охорону порядку на Поділлі. Рада народних міністрів затвердила склад торгової делегації, яка мала виїхати за кордон для організації товарообміну, та асигнування на її утримання. Військовий міністр О.Жуковський доповів проект закону про загальні засади формування Української армії – на основі загального військового обов’язку, який уряд схвалив і постановив передати на розгляд в УЦР. Також було ухвалено проекти законів про тимчасові штати середніх шкіл, про зміну штатів для вищих початкових шкіл, про статут і штати Київського художньо-промислового й наукового музею. Уряд дозволив виділити певні кошти на організацію повернення росіян на батьківщину на прохання міністерства великоруських справ.

24 – 25 (11-12) квітня   1918   (середа-четвер)  -  Вночі трьома озброєними людьми був заарештований український директор банку Добрий, перший фінансист в Києві, член фінансової Комісії української делегації, котра за дорученням українського уряду вела фінансові переговори з німцями. Арешт відбувся від імені “комітету спасіння України”, до якого увійшло кілька міністрів. Комітет мав антинімецьке спрямування.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Москва. Телеграма В.Леніна Раднаркому України з наполяганням надати військову допомогу Донбасу.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Київ. Опубліковано відозву керівництва Червоної армії до військ отамана Зеленого, який повстав проти радянської влади.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Опубліковано резолюцію Херсонського губернського комітету УПСР (комуністів-боротьбистів) про схвалення рішень У з'їзду та лінії ЦК на можливість організаційного об'єднання з КП(б)У.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Жмеринка. Проїздом з Одеси до Києва місто відвідав голова РНК УСРР Х.Раковський.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Київ. Опубліковано декрет РНК УСРР про перехід усіх приватних вищих навчальних закладів на державне забезпечення.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Центральна культурно-просвітня комісія при Київській міській раді робітничих депутатів ухвалила провести святкування 1 травня усіма культурними силами, що є у профспілок.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Київ. Опубліковано декрет РНК УСРР про націоналізацію лікувальних закладів і санітарних установ; про націоналізацію товариства швидкої медичної допомоги.

24 квітня   1919   (четвер)  -  Опубліковано постанову РНК УСРР про встановлення угоди з РСФРР у питаннях митної політики та зовнішнього товарообміну.

24 квітня   1920   (субота)  -  Літин, Подільської губернії. Наказ команданта 2-ї галицької бригади Ю. Головінського і начальника штабу А. Ерле про розрив ЧУГА з більшовиками та її перехід на бік армії УНР. Друга і третя бригади ЧУГА, які виступили проти Червоної армії, наштовхнулись на нищівний удар підрозділів охорони 45-ї стрілецької дивізії і кіннотників кавбригади Г. Котовського. Частину війська більшовики роззброїли у Вапнярці і Крижополі, решту – в районі Томашполя.

24 квітня   1920   (субота)  -  Балта, Одеської губернії. Вступ до міста Київської дивізії армії УНР, на бік якої перейшла сотня ЧУГА.

24 квітня   1920   (субота)  -  Харків. Засідання РНК УСРР, на якому ухвалено “Положення про забезпечення сільськогосподарської кампанії цукрової промисловості робочою силою”.

24 квітня   1920   (субота)  -  Харків. РНК УСРР ухвалила “Положення про організацію губернських комісій з вилучення та утилізації непотрібних архівних матеріалів”.

24 квітня   1920   (субота)  -  Варшава (Польща). Підписання військової конвенції як інтегральної частини Варшавського договору представниками військових міністерств УНР і Польщі. Військова конвенція складалася з 17 параграфів та розглядала технічну сторону військової польсько-української співпраці протягом спільного походу на Правобережну Україну проти більшовиків.

24 квітня   1921   (неділя)  -  Харків. У приміщенні державної опери розпочалося слухання судової справи „Центру дій”.

24 квітня   1921   (неділя)  -  Харків. Відбулося „Свято деревонасадження”, організоване губернською наросвітою. В ньому взяли участь 25 тис. дітей і підлітків. Посаджено 2 тис. дерев.

24 квітня   1922   (понеділок)  -  Рівно, Польща. Відбулася нарада Волинського українського національного представництва “Волинський народний комітет”. Порядок денний: про скликання з’їзду громадсько-політичних організацій Волині; про політичний нейтралітет українських просвітницьких організацій; про участь кооперативів і організацій допомоги у політичних кампаніях.

24 квітня   1922   (понеділок)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про утворення головного комітету у справах концесій та акційних товариств”.

24 квітня   1923   (вівторок)  -  Харків. Відбувся громадський суд над театрами за низький ідеологічний і професійний рівень вистав. Головним звинуваченим був Академічний Театр.

24 квітня   1923   (вівторок)  -  Кривий Ріг. Відбувся страйк робітників на приватних підприємствах. Незважаючи на локаут підприємців, він завершився задоволенням вимог, висунутих профспілкою.

24 квітня   1924   (вівторок)  -  Одеса. Після багаторічної перерви прийшов перший пароплав товариства „Ллорд-Триестине”, на якому прибув до України італійський консул Голанті.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Миколаїв Одеської губернії. Заарештовано членів антирадянського угруповання Іванова, які в 1919 р. здійснювали терористичні акти проти представників радянської влади.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Повідомлялося, що у зв’язку із Всемолдавським з’їздом рад у прикордонних населених пунктах Придністров’я – Тирасполі, Рибницях, Григоріополі, Дубоссарах відбулися демонстрації протесту стосовно анексії Бессарабії Румунією.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. На загальній конференції правлінь профспілок і фабзавкомів міста ухвалено резолюцію Лондонської конференції англійських профспілок про встановлення інтернаціонального зв’язку між радянськими та англійськими профспілками.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Харків. Українська економічна нарада затвердила статут Українського олійного тресту (Укролійтрест).

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Повідомлялося про підвищення цін на м’ясо і худобу в Харківській губернії. На вгодовану худобу (на 15,3%, вище середньої жирності) – на 17,9%. Очікувалося подальше зростання цін.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  “Сільськогосподарський банк” закупив за кордоном 40 тис. кіс для селян Катеринославської губернії.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Харків. ЦКНС направила на гастролі по селах республіки хорову капелу ім. М. Леонтовича.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Оголошено про відкриття нової пароплавної колії за маршрутом Одеса – Очаків – Скадовськ – Хорол – Євпаторія – Севастополь. Рейси по цій колії мали здійснюватися щоденно по суботах.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. Відкрито сільськогосподарський музей та постійну промислово-виробничу виставку.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. У приміщенні театру ім. В. Леніна розпочалися гастролі МХАТ-ІІ.

24 квітня   1925   (п’ятниця)  -  Макіївка Сталінського округу Донецької губернії. Металургійний комбінат отримав 700 тис. крб. із центру для будівництва робітничих жител.

24 квітня   1928   (середа)  -  Москва, м. Відбулася нарада за участі представників ЦК ВКП(б) та місцевих партійних організацій з питання про посилення хлібозаготівель у ІУ кварталі 1927–1928 році.

24 квітня   1929   (середа)  -  Горлівка, м. Артемівської окр. Виїзна сесія Вищого суду України розпочала розгляд справи про катастрофу на копальні “Марія”. На лаві підсудних – відповідальні особи, звинувачені у недбалому ставленні до службових обов’язків.

24 квітня   1929   (середа)  -  Москва, м. Постановою ЦВК і РНК СРСР встановлено більш жорстке покарання за ряд військових злочинів, зокрема за самовільне відлучення з військових частин.

24 квітня   1929   (середа)  -  Москва, м. РНК СРСР видала постанову „Про зміцнення старих радянських господарств”.

24 квітня   1929   (середа)  -  Харків, м. НКО УСРР, Всеукраїнська спілка працівників освіти та ЦК ЛКСМУ звернулися до місцевих організацій із закликом максимально посилити у релігійні свята антирелігійну роботу.

24 квітня   1929   (середа)  -  Харків, м. НКО УСРР видав розпорядження про видання студентам-випускникам вищих учбових закладів дипломів лише у разі складання ними іспитів з української мови із зарахуванням до першої категорії.

24 квітня   1929   (середа)  -  Москва, м. РНК СРСР видав постанову „Про надання народному Комісаріату у військових і морських справах право мати спеціальні кошти на посилення військових кас взаємодопомоги”. Містився дозвіл Народному комісаріату мати у своєму розпорядженні вищезазначені спеціальні кошти у розмірі 2 млн. руб., відпущених для цієї мети з єдиного державного бюджету СРСР, на підставі ст.10 постанови ЦВК і РНК СРСР від 22 лютого 1928 р. до дня десятиліття Робітничо-Селянської Червоної армії.

24 квітня   1929   (середа)  -  Харків, м. ВУЦВК і РНК УСРР видали постанову “Про право військового відомства на житлові приміщення, що їх звільняють військовослужбовці, які переводяться на службу до інших місцевостей”.

Квітень, 24   1932   (неділя)  -  Дніпропетровський зернорадгосп за 4 дні сівби засіяв лише 20 % планової посівної площі. Такі темпи загрожують затягнути сівбу пшениці на два тижні

Квітень, 24   1932   (неділя)  -  Каховка, Одеська область. Горностаївський радгосп не має насіння для засіву. В радгоспі планували перекрити недосів пшениці та ячменю насінням проса, городини, травами

Квітень, 24   1933   (понеділок)  -  Харків. Доповідна записка заступника наркома освіти України А. Хвилі до політбюро ЦК КП(б)У «Про становище на українському мовознавчому фронті». Запропоновано провести уніфікацію науково-технічної термінології, призупинити видання словників, переглянути український правопис, вигнати «буржуазно-націоналістичні елементи» з мовознавства

24 квітня   1941   (четвер)  -  У Полтаві Союзунівермаг Наркомторгу СРСР відкрив показовий універсальний магазин. “Завезена велика кількість мануфактури, взуття, велосипедів та інших товарів.” В найближчі дні планується відкрити в місті ще один такий магазин.

24 квітня   1942   (п’ятниця)  -  На цей день до Рейху зі східних окупованих територій вивезено 100.000 цивільних робітників, причому дві третини з них становили кваліфіковані спеціалісти з міст Сталіно та Харків.

24 квітня   1942   (п’ятниця)  -  Окупанти повністю спалили село Велика Берізка Середино-Будського району Сумської області, загинуло 570 жителів.

24 квітня   1943   (субота)  -  Київська область. Партизанські загони під командуванням Ю.Збанацького та С.Науменка розгромили гарнізон противника в м.Пирново Вищедубечанського району.

24 квітня   1943   (субота)  -  Раднарком СРСР та ЦК ВКП(б) прийняли постанову “Про порядок мобілізації на сільськогосподарські роботи в колгоспи, радгоспи та МТС працездатного населення міст та сільських місцевостей в 1943 р.”.

24 квітня   1943   (субота)  -  Київська область. Окупанти спалили 300 дворів села Кодра Макарівського району, загинуло 400 жителів.

24 квітня   1943   (субота)  -  Львівська область. Нацисти ліквідували гетто в Яворові, розстріляли близько 200 євреїв.

24 квітня   1943   (субота)  -  Київська область. Партизанські загони під командуванням Ю.Збанацького та С.Науменка розгромили гарнізон противника в м.Пирново Вищедубечанського району.

24 квітня   1943   (субота)  -  Раднарком СРСР та ЦК ВКП(б) прийняли постанову “Про порядок мобілізації на сільськогосподарські роботи в колгоспи, радгоспи та МТС працездатного населення міст та сільських місцевостей в 1943 р.”.

24 квітня   1943   (субота)  -  Київська область. Окупанти спалили 300 дворів села Кодра Макарівського району, загинуло 400 жителів.

24 квітня   1943   (субота)  -  Львівська область. Нацисти ліквідували гетто в Яворові, розстріляли близько 200 євреїв.

24 квітня   1944   (понеділок)  -  В Дніпропетровську відбулась обласна нарада ланкових та дослідників з питань одержання високих врожаїв кукурудзи і проса. В нараді взяли участь науковці, агрономи і керівні працівники.

24 – 27 квітня   1945   (вівторок – п’ятниця)  -  Москва. ХІ сесія Верховної Ради СРСР прийняла закон про державний бюджет СРСР на 1945 рік.

24 квітня   1947   (четвер)  -  Польща. Заступник начальника Генерального штабу Війська Польського генерал-майор С.Моссор видав наказ командирам дивізій і полків здійснити масові арешти українського цивільного населення, запідозреного у співпраці з підпіллям УПА.

24 квітня   1949   (неділя)  -  Київ. Відповідно до постанови Ради міністрів УРСР відкрито державний музей Тараса Шевченка.

24 квітня   1959   (п’ятниця)  -  Кривий Ріг. Ввійшов в стрій четвертий діючий конвеєр, з запуском якого завершено будівництво бесемерівського цеху “Криворіжсталі” – одного з найбільших в країні.

24 квітня   1961   (понеділок)  -  Президія Верховної Ради СРСР нагородила міністра соціального забезпечення УРСР О.Федорова орденом Леніна у зв’язку з 60-річчям з дня народження та “за заслуги перед Радянською державою”.

24 квітня   1965   (субота)  -  Повідомлялося, що на Керченському заводі будівельних матеріалів (Кримська область) став до ладу перший в країні цех-автомат по випуску керамзитового гравію потужністю 200 м3 продукції на добу.

24 квітня   1968   (середа)  -  Івано-Франківська область. Відбулись збори партійного активу області, присвячені обговоренню закритого листа вищого політичного керівництва СРСР “Про події в Чехословаччині”.

24 квітня – 2 травня   1971   (субота – неділя)  -  м. Льєж (Бельгія). Відбулась декада радянського мистецтва, яке поряд з посланцями Естонії та Вірменії представляли делегати від УРСР.

24 квітня   1972   (понеділок)  -  м. Львів. На всесоюзних змаганнях зі стрілецького спорту жіноча команда УРСР у складі Л.Мінько, Н.Столярової, З.Бірюкової, виконуючи вправу з пневматичного пістолета (40 пострілів) встановила світовий рекорд, вибивши 1136 очок.

24 квітня   1973   (вівторок)  -  В резолюції від 18 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН постановила заснувати Спеціальний комітет з питань міжнародного тероризму в складі 35 членів. Після проведення консультацій з усіма регіональними групами голова Генеральної Асамблеї ООН призначив членом Спеціального комітету Українську РСР.

24 квітня   1977   (неділя)  -  Харківська область. Колектив Куп’янського машинобудівного заводу розпочав випуск технологічних ліній з програмним керуванням, які вперше у вітчизняній практиці дадуть змогу автоматизувати весь процес виготовлення цукру після варіння буряків.

24 – 25 квітня   1981   (п’ятниця – субота)  -  У м. Київ проходив ІV з’їзд кінематографістів України. З’їзд відкрив перший секретар правління Спілки кінематографістів України, народний артист СРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка Т. Левчук. Порядок денний з’їзду: звіт правління Спілки кінематографістів України; звіт ревізійної комісії Спілки кінематографістів України; Вибори правління і ревізійної комісії Спілки кінематографістів України; Вибори делегатів на ІV з’їзд кінематографістів СРСР.

24 – 28 листопада   1983   (четвер – понеділок)  -  В Канаді відбувся Х збір українських націоналістів. Серед розглянутих питань відмічали успішно проведені вияви солідарного протесту проти сталінського народовбивства українського селянства у 1933 році. Були обрані нові керівні органи, на чолі Голови Проводи ОУН– М. Плавюк.

24 квітня   1984   (вівторок)  -  Підписанням контракту на поставку в СРСР широкого асортименту продукції підприємств НРБ завершилася в Києві робота виставки “Болгарські меблі–84”.

24 квітня   1986   (четвер)  -  90 років від дня народження Тоцького Івана (12/24/.04.1896, с. Буяничі поблизу Могильова -16.12.1957, Одеса) - видатного українського співака, народного артиста УРСР. Його ім’я належить до плеяди видатних майстрів радянської оперної сцени.

24-25 квітня   1986   (четвер – п’ятниця)  -  Київ. ХІV з’їзд Товариства червоного хреста України, який об’єднував у своїх лавах більш як 25 млн. осіб. Як наголошувалось на з’їзді, члени товариства пропагують здоровий спосіб життя, беруть участь у масових оздоровчих заходах, допомагають поліпшувати умови праці і побуту трудящих, запобігати захворюванням, підвищувати санітарну культуру населення. Тисяча патронажних медичних сестер товариства допомагає людям похилого віку, інвалідам війни і праці.

24 квітня   1988   (неділя)  -  Всесвітній день поріднених міст. На даний час до асоціації по зв’язках радянських і зарубіжних поріднених міст в Україні входили дві області, 32 міста і два райони Києва. Вони підтримували зв’язки з 76 містами 22 капіталістичних держав і країн, що розвиваються.

24 квітня   1990   (вівторок)  -  Президент СРСР підписав Закон СРСР “Про мови народів СРСР”, згідно якого радянська держава зобов’язувалась забезпечити громадянам СРСР умови для використання в різних сферах державного і суспільного життя мов народів СРСР, їх збереження і розвиток. Закон встановлював загальні принципи мовної політики в СРСР, гарантії вільного розвитку і використання мов народів СРСР, правовий режим мови офіційних взаємовідносин у рамках радянської федерації, права громадян у використанні мов народів СРСР.

24 квітня   1990   (вівторок)  -  Заява 12 народних депутатів СРСР від України (Ю.Щербак, О.Гончар, Д.Павличко, В.Яворівський та ін.) з приводу Закону СРСР “Про мови народів СРСР”. У заяві відзначалось, що прийнятий закон “сприймається як такий, що відображає не сучасні завдання створення оновленого Союзу республік, а минуле “імперське” мислення. Хоча в законі й нема терміну “двомовність”, саме це поняття проходить через весь закон. Вважаємо, що цей закон не може бути прийнятим як за своєю концепцією, що суперечить принципам суверенності союзних республік, так і в деталях”.

24 квітня   1992   (п’ятниця)  -  У Києві в Маріїнському палаці відбулося вручення вірчих грамот Президенту України Л. Кравчуку надзвичайним і повноважним послом Ісламської Республіки Іран Б. Мазахері.

24 - 25 жовтня   1993   (неділя - понеділок_)  -  в Україні з офіційним візитом перебував державний секретар США В. Крістофер. Обговорювались питання про перспективи знищення ядерної зброї, Надання Україні гарантій безпеки та фінансової допомоги.

24 квітня   1994   (неділя)  -  У Лондоні український кікбоксер Віталій Кличко відстояв титул чемпіона світу серед професіоналів за версією ІSКА. Український суперважковаговик переміг у другому раунді нокаутом чемпіона Європи (ІSКА) Річарда Вінсона.

24 квітня   1995   (понеділок)  -  Київ. Розпочався 1-й Міжнародний конкурс юних піаністів пам'яті Володимира Горовиця. Юні музиканти з 14 країн світу взяли участь у конкурсі.

24-26 квітня   1995   (понеділок-середа)  -  У Харківській області вперше проведено свято "Слобожанський Великдень".

24 квітня   1996   (середа)  -  Верховна Рада України 214 голосами "за" ухвалила постанову про прийняття за основу проекту нової Конституції України, підготовленого Конституційною комісією , та ухвалила рішення про створення тимчасової спеціальної комісії з представників депутатських груп і фракцій для подальшої роботи над проектом Основного Закону України.

24 квітня   1996   (середа)  -  В АР Крим відкрито місії ОБСЄ та ООН.

24 квітня   1997   (четвер)  -  Відбулося розширене засідання Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю за участю Президента України Л.Кучми.

2-4 жовтня   1997   (четвер-субота)  -  У Запоріжжі проходила Міжнародна науково-практична конференція "Запорізьке козацтво в пам'ятках історії та культури".

24 квітня   1998   (п’ятниця)  -  Президент України видав указ "Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки.

24 квітня   1998   (п’ятниця)  -  Президент України своїми указами звільнив з посади міністра транспорту України В.Черепа; звільнив від виконання обов'язків Генерального прокурора України О.Литвака; міністром економіки України призначив В.Рогового; головою Вінницької міської державної адміністрації призначив М.Чумака, Севастопольської- Б.Кучера. Одеську обласну раду очолив Ю.Козаков.

24 квітня   1998   (п’ятниця)  -  Президент України видав указ "Про резервування цінних природних територій для наступного заповідання".

24 квітня   1998   (п’ятниця)  -  Міністерство України у справах науки і технологій затвердило порядок організації та проведення наукової та науково-технічної експертизи.

24 квiтня   1999   (субота)  -  Кабiнет мiнiстрiв України затвердив Угоду про спiвробiтництво митних служб з питань затримання та повернення культурних цiнностей, що незаконно вивозяться та ввозяться та Положення про порядок повернення культурних цінностей, що незаконно вивозяться та ввозяться.

24 квiтня   1999   (субота)  -  Президент України Л.Кучма у Вашингтоні взяв участь у зустрічі на вищому рівні держав-партнерів НАТО, присвяченій 50-річчю Північноатлантичного альянсу. Провів низку двосторонніх зустрічей, зокрема, з новообраним прем'єр-міністром Словаччини Мікулошем Дзуриндою.

24 квiтня   1999   (субота)  -  В Одесі відкрито болгарський культурний центр.

24 квiтня   1999   (субота)  -  Набула чинності Угода про дружбу і співробітництво між Україною й Канадою.

24 квітня   2000   (понеділок)  -  Візит до Черкас делегації югославських бізнесменів аграріїв.

24 квітня   2000   (понеділок)  -  Кабiнет мiнiстрiв України визначив нафтові родовища з важковидобувними та виснаженими запасами.

24 квітня   2000   (понеділок)  -  Кабiнет мiнiстрiв України утворив державну господарську установу "Агентство з питань банкрутства".

Эта запись была опубликована 24.04.2016в 09:47. В рубриках: Цей день в історії. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Комментарии пока закрыты, но Вы можете оставить трекбек со своего сайта.

Комментарии закрыты.