Автор: Admin | 25.04.2016 | 9:09 | В рубриках: Цей день в історії

25 (12) квітня   1913   (четвер)  -  У м. Миколаєві на заводі Російського кораблебудівного товариства було відкрито клуб для робітників. Заводоуправління на це виділило 5000 руб.

25 (12) квітня – 26 (13) квітня   1913   (Четвер - п’ятниця)  -  У м. Каневі відбулось четверте надзвичайне повітове земське зібрання на якому було вислухано 60 доповідей.

25 (12) квітня   1918   (четвер)  -  На засіданні Малої ради продовжувалось обговорення законопроекту про утворення Фінансово-економічної ради, завданням якої мало бути об’єднання і координування усіх державно-господарчих заходів УНР. Після широкого обговорення Мала рада схвалила законопроект про утворення Головної економічної ради УНР.

25 (12) квітня   1918   (четвер)  -  Генерал-фельдмаршал Г.фон-Ейхгорн видав наказ про те, що “де тільки не перебуває німецьке військо”, він не дозволить “ніяких беззаконних вчинків”, тобто будь-яких політичних виступів. Винні у вчинках проти німецького й союзного війська підлягали польовому суду. У пресі заборонялося вести антинімецьку агітацію. Газети, які порушили б цю настанову, мали негайно закриватися. Всі вуличні зібрання заборонялись. Виконання наказу доручалося штабу ХХVII Армійського корпусу. Наказ набував сили з часу оприлюднення 26 квітня 1918 р.

25 (12) квітня   1918   (четвер)  -  Начальник військових сил Одеського гарнізону Скаржинський віддав наказ негайно демобілізувати польські військові частини Одеської військової округи. У польських газетах з’явились протести проти роззброєння польських підрозділів.

25 (12) квітня   1918   (четвер)  -  Частини Запорізької бригади З.Натієва зайняли Сімферополь і розгорнули наступ на Севастополь. Кінний полк ім. К.Гордієнка, що наступав гірськими шляхами, вступив у Бахчисарай. Після цих перемог українські підрозділи на вимогу німецького військового командування (німецькі війська прибули до Сімферополя) припинили наступ і залишили Крим.

25 (12) квітня   1918   (четвер)  -  Радянські загони залишили ст. Родакове. Впертий опір радянських частин німецьким військам під Родаковим дозволив провести евакуацію Луганська.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Київ. Опубліковано розмову з головою ВУЧК М.Лацисом. Він поінформував про останні селянсько–повстанські виступи (Зелений, Струк), які назвав “хулігансько–білогвардійськими”.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  У Києві почалась мобілізація до Червоної армії молоді віком від 20 до 23 років з категорії тих, що не експлуатували чужої праці..

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Станіславів. Уряд ЗОУНР видав розпорядження про обов’язкове щорічне святкування дня 1 травня як “свята трудового люду”.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Одеса. Комісія по влаштуванню свята 1 травня виключила з свого складу поета М.Волошина за антирадянську літературну діяльність.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Чернігів. Повідомлення про підготовку до святкування 1 травня, на яку в місті асигновано 15 тис. крб.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Київ. Опубліковано постанову РНК УСРР про прийняття на лікування до лікувальних закладів України хворих та поранених червоноармійців РСФРР.

25 квітня   1919   (п’ятниця)  -  Київ. Повідомлення наркомату закордонних справ УСРР про відкликання консула Нідерландів з Києва. Уряд цієї країни відмовився визнати УСРР, оскільки вважав, що проблему нових держав має розв’язати Паризька мирна конференція.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Постанова Директорії “Про порядок поновлення влади УНР в місцевостях України, звільняємих від большевицької окупації”. Поновлення влади УНР у всіх галузях державного життя в звільнених місцевостях України покладалася на Головного комісара уряду УНР та чотирьох заступників по справах адміністраційних, судових, фінансових і комунікацій.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Наказ голови Директорії УНР С. Петлюри про призначення голови української дипломатичної місії в Швеції К. Лоського головним комісаром уряду УНР в місцевостях України, що будуть звільнені від радянської влади.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Харків. Політбюро ЦК КП(б)У розглянуло питання про партію борбистів, яким було запропоновано визнати “зайвим існування партії, що репрезентує спеціально інтереси селян” і розпочати підготовку до злиття з КП(б)У.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Овруч, Волинської губернії. Вступ до міста частин польського війська.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Херсон. Проведення першого в місті комуністичного недільника, в якому взяло участь 1500 чоловік.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Чуднів, Вільськ, Житомирського повіту, Волинської губернії. Вступ до містечок частин польського війська.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Херсон, Херсонської губернії. Безпартійна робітнича конференція, на якій ухвалено резолюцію про якнайшвидше відновлення народного господарства і зміцнення органів радянської влади.

25 – 30 квітня   1920   (неділя – п’ятниця)  -  Харківський повітовий з’їзд рад за участю 80 делегатів від 27 волостей, на якому ухвалено резолюції за доповіддю Г.І. Петровського про міжнародне становище і радянське будівництво в УСРР, про роботу повітревкому та про земельне питання. З’їзд наказав усім сільським волосним виконкомам негайно приступити до виконання продрозвестки та напружити всі сили для “остаточної ліквідації білогвардейських банд та відсічі польських панів”. З’їзд приєднався до виробничої програми ІХ з’їзду РКП(б) та ухвалив боротися з проявами “буржуазної вільної торгівлі”.

25 – 28 квітня   1920   (неділя – середа)  -  Харків. Губернська конференція української партії лівих соціал-революціонерів (борбистів), на якій ухвалено резолюцію про те, що партія відійшла від ортодоксального народництва і наблизились до ідеологічних постулатів КП(б)У. Губконференція висловилася за організаційне злиття з КП(б)У.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Початок польсько-українсько-радянської війни. Об’єднані польсько-українські збройні сили перейшли у наступ проти сил Червоної армії. Польські війська (у складі 3-ї армії на півночі під командуванням генерала Е. Ридз-Смігли, 6-ї армії на півдні під командуванням генерала В. Івашкевича і 2-ї армії як зв’язкової поміж ними під командуванням генерала А. Лістовського) рушили з району Олевська на Овруч, з району Новоград-Волинського на Житомир, Бердичев і Козятин, з району Проскурова на Жмеринку. На лівому крилі польської армії оперувала 6-а українська дивізія під командою полковника М. Безручка, а на правому крилі – 2-а стрілецька дивізія під командою полковника О. Удовиченка.

25 квітня   1920   (неділя)  -  Наказ голови Директорії УНР С. Петлюри про призначення помішником головного комісара з адміністративних та судових справ начальника юрисконсульського відділу міністерства юстиції В. Дмитріїва; помішником головного комісара по справах комунікації – В. Годило-Годлевський, якого 8 травня замінив на цій посаді І. Доброніченко.

25-26 квітня   1920   (неділя – понеділок)  -  Київ. Київська губернська конференція КП(б)У за участю 109 делегатів. Ухвалено оголосити всіх комуністів київської партійної організації мобілізованими і всю роботу в партії перелаштувати на воєнний лад (зміцнення дисципліни, боротьба зі шпигунством, збільшення агітації); партія повинна була роз’яснити широким масам “ганебну зрадницьку роль Петлюри”, який є “агентом варшавських власників”.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про обіг золота, срібла, платини, коштовного каміння й закордонної валюти”. Для громадян скасовано обов’язок здавати державі золото, срібло, платину й метали платинової групи у виробах, грудках і монетах, а також коштовні каміння та чужоземну валюту, що малася в їхній власності. Громадянам дозволено вільне розпорядження металами у виробах і грудках, а також коштовними каміннями. Одночасно встановлено монополію Держплану на закупівлю і продаж золотих, срібних, платинових грошей та чужоземної валюти. Благородні метали і чужоземна валюта, придбані Держпланом, мали передаватися до особливого валютного фонду Держбанку, що не зараховувався до загальнодержавного золотого фонду. Вивіз громадянами благородних металів за кордон без дозволу уповноваженого Наркомфіну дозволявся в обсязі до 50 крб. золотом (по курсу Держбанку) на кожну особу.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Харків. Проведено реформу Уцеробкоопу (Центрального робітничого кооперативного комітету України). Технічно-оперативну роботу цього комітету передано до Вукоопспілки (Всеукраїнської спілки споживчих кооперативних організацій). За Уцеробкоопом залишено організаційне керівництво периферійними організаціями, загальний розподіл клієнтури, а також облік та розподіл фондів, що передавалися для реалізації ВУКС (Всеукраїнській кооперативній спілці) та іншим кооперативним організаціям. Відповідно до зміни повноважень, проведено реорганізацію технічного апарату Церобкоопу. Залишено три відділи – загальний, організаційно-інструкторський і обліково-плановий.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Проведено реорганізацію Головукркустпрома (Головного управління в справах кустарної і дрібної промислової кооперації України). Головукркустпром перетворено в Укркустторг (Головне управління по заготівлі і збуту кустарних виробів). За останнім залишено торговельні повноваження, а компетенцію догляду та регулювання кустарним виробництвом покладено на виробничо-технічний відділ Української ради народного господарства. Реєстрацію та перлюстрацію організацій кустарів передано до Головкооперкому (Головного кооперативного комітету при РНК УСРР). Відповідні зміни започатковано на місцях. У Києві та Катеринославі створено крайові комітети.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Харків. Президія Уцеробкоопу (Центрального робітничого кооперативного комітету України) постановила, що організація індивідуального городництва робітниками мала проводитися не шляхом створення городницьких товариств, а через органи робітничої кооперації. Організаційному відділу Уцеробкоопу доручено розробити проект положення про городні секції при робітничих кооперативних.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Харків. Українська кустарна спілка постановила перевезти експонати вітчизняних кустарних промислів з Праги до Лондону, а також організувати виставку товарів українських кустарів у Берліні, одночасно надіславши каталоги та прейскуранти на ці товари.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Київ. Губернська рада профспілок (губпрофрада) постановила відправити за кордон закупівельну експедицію у складі представників губпрофради, губернської спілки кустарної промисловості та артілей губернії. Артілям промкооперації доручено скласти замовлення на необхідні матеріали.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Кременчук, Катеринослав. Повідомлялося про численні конфлікти між роботодавцями і профспілками з приводу укладання колективних угод, особливо на приватних підприємствах, де трудові конфлікти вирішувалися шляхом застосування адміністративних заходів з боку органів Наркомату праці.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Вінниця. Розширена сесія міської ради за участю червоноармійців і членів профспілок прийняла рішення про проведення декрету ВУЦВК щодо вилучення церковних цінностей.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Одеса. Губпрофрада вирішила організувати фонд допомоги безробітним, а також розробити нові засади діяльності кас взаємодопомоги. Каси, що існували, вирішено не закривати.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Запоріжжя. Губернська кооперативна спілка обміняла промислову сировину на 10 вагонів зерно-хліба для населення міста.

25 квітня   1922   (вівторок)  -  Глухів Чернігівської губернії. Збори священиків міста прийняли рішення добровільно здати церковні цінності на користь голодуючих.

25 квітня   1923   (середа)  -  Пленум ВУФКУ затвердив план виробничої програми на наступний сезон. Заплановано відзняти 24 кінокартини, з яких 10 – антирелігійні.

25 квітня   1923   (середа)  -  Село Соколівка Уманського повіту Київської губ. Сільські активісти влаштовували обшуки в селянських хатах, збирали ікони та спалювали їх біля церкви.

25 квітня   1923   (середа)  -  Київ. Трупа артистів профспілки Рабіс на чолі з диригентом М. Штейманом зняла в оренду на літній сезон Ботанічний сад для влаштування на його території концертів і театральних вистав.

25 квітня   1924   (середа)  -  Одеса. У робітничому театрі відбувся показовий суд над єпископом Прокопієм, звинуваченим в утаюванні церковних цінностей та контрреволюційної літератури, а також у співробітництві з денікінцями у 1919 р.

25 квітня   1924   (середа)  -  Харків. Прибули біженці зі Львова, які повідомили представників засобів масової інформації про факти масових переслідувань українців у Східній Галичині.

25 квітня   1924   (середа)  -  Харків. Відбулася перша вистава групи аматорів робітничого театру “Гарт” – “1905” (інсценування твору М. Коцюбинського “Fata morgana”).

25 квітня   1925   (субота)  -  Київ. Відбувся мітинг протесту трудящих поляків проти контрреволюційної діяльності Польщі в Україні через католицьких ксьондзів. На мітингу виступив колишній ксьондз Кшонович.

25 квітня   1925   (субота)  -  Маріуполь Донецької губернії. До порту прибув пароплав з 260 тис. пудами борошна, закупленого за кордоном. Більша частина борошна призначалася для робітників Сталінського та Артемівського округів.

25 квітня   1925   (субота)  -  Оголошено про відкриття у Києві 27 квітня Всеукраїнського геодезичного з’їзду за участю науковців, представників наркоматів і громадських організацій республіки, та делегатів з інших республік.

25 квітня   1925   (субота)  -  В Державному драматичному українському театрі ім. М. Заньковецької відбулася прем’єра “До третіх півнів” Я. Мамонтова. Режисер – Б. Романицький.

25 квітня   1925   (субота)  -  Луганський та Старобельський округи Донецької губернії. На громадські роботи для працевлаштування 5-6 тис. селян асигновано 250 тис. крб.

25 квітня   1925   (субота)  -  Київ. Відбувся мітинг протесту трудящих поляків проти контрреволюційної діяльності Польщі в Україні через католицьких ксьондзів. На мітингу виступив колишній ксьондз Кшонович.

25 квітня   1925   (субота)  -  Харків. Центральна комісія нацменшин звернулася з клопотанням до ЦВК МАСРР про надання земельних ділянок для німців-колоністів, які переселились із Сибіру до УСРР. У випадку неможливості прирізки землі в Молдавії, німці-колоністи мали оселитися в Одеській губернії.

25 квітня   1925   (субота)  -  Маріуполь Донецької губернії. До порту прибув пароплав з 260 тис. пудами борошна, закупленого за кордоном. Більша частина борошна призначалася для робітників Сталінського та Артемівського округів.

25 квітня   1925   (субота)  -  Оголошено про відкриття у Києві 27 квітня Всеукраїнського геодезичного з’їзду за участю науковців, представників наркоматів і громадських організацій республіки, та делегатів з інших республік.

25 квітня   1925   (субота)  -  В Державному драматичному українському театрі ім. М. Заньковецької відбулася прем’єра “До третіх півнів” Я. Мамонтова. Режисер – Б. Романицький.

25 квітня   1925   (субота)  -  Луганський та Старобельський округи Донецької губернії. На громадські роботи для працевлаштування 5-6 тис. селян асигновано 250 тис. крб.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Харків, м. Голова ДПУ УСРР В.А. Балицький направив заступнику голови ОДПУ Г.Г.Ягоді доповідну записку про „економічну контрреволюцію” у Донбасі. Містилися подробиці викриття „могутньої антирадянської організації загальносоюзного масштабу”. Повідомлялося про точне встановлення підготовки українською організацією „шкідницьких дій на випадок війни”. „Організація активно готувалася до інтервенції і практично намічала зовсім реальні заходи для вибуху тилу зсередини”, – підсумовував Балицький.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Черкаси, м. Шевченківської окр. Натовп місцевих мешканців, дізнавшись про видачу муки лише членам робітничого кооперативу, вирушила до ОВК, вимагаючи розтлумачити причини невидачі муки.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Харків, м. ВУЦВК і РНК УСРР видали постанову “Про порядок ліквідації кооперативних організацій”.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Москва, м. ЦВК і РНК СРСР видали постанову «Про звільнення від орендної плати земель сільськогосподарського призначення радянських господарств Цукротресту».

25 квітня   1928   (четвер)  -  Москва, м. Політбюро ЦК ВКП(б) надіслало на місця директиву про посилення хлібозаготівель. Пропонувалося вжити заходів для точного виконання хлібозаготівельних планів; ув’язати з їх успішним проведенням постачання промисловими товарами; “посилити тиск на куркульську частину і приватників”, зокрема застосовувати до них 107 статтю Карного Кодексу тощо.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Харків, м. 25 квітня – 2 травня відбувся УІІ з’їзд ЛКСМУ. Делегати заслухали доповіді ЦК КП(б)У і ЦК ВЛКСМ, звіт ЦК ЛКСМУ, розглянув питання про працю і освіту молоді в зв’язку з п’ятирічним планом розвитку народного господарства, про культурне будівництво і завдання ЛКСМУ, роботу комсомолу на селі. З’їзд обрав ЦК ЛКСМУ у складі 65 членів і 32 кандидатів. Генеральним секретарем ЦК ЛКСМУ обрано О.Мильчакова, членами Бюро ЦК – Ф.Голуба, А.Курганова, І.Корсунова, Ф.Сєрікова та ін.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Москва, м. ЦВК і РНК СРСР видали постанову «Про відміну акцизу з виноградних плодово-ягідних та ізюмних вин та про акциз з виноградного та кон’ячного спирту». Ухвалено відмінити акциз з виноградних, плодово-ягідних та ізюмних вин, встановити акциз з фруктово-виноградного і кон’ячного спирту у розмірі 23 коп. з градусу або 1 руб. 87 коп. з літра безводного спирту. Постанова вводилася у дію з 1 липня 1928 р.

25 квітня   1928   (четвер)  -  Москва, м. ЦВК і РНК СРСР видали постанову «Про відміну особливого патентного збору за право виробництва і торгівлі виноградними, плодово-ягідними та ізюмними винами та про зміну постанови Центрального виконавчого комітету і ради народних комісарів Союзу РСР від 23 жовтня 1925 року про ставки особливого патентного збору за право торгівлі хлібним вином (горілкою), горілчаними виробами, кон’яком, виноградними, плодово-ягідними та ізюмними винами і пивом».

25 квітня   1928   (четвер)  -  Харків, м. НКОЗ УСРР ВРНГ видав обіжник щодо впорядкування та водопостачання робітничих селищ. Повідомлялося про незадовільні санітарні умови у робітничих селищах, поширення серед їх мешканців захворювань, більш високий рівень смертності від хвороб порявняно з населенням міст і селищ. Наголошувалося на актуальності проблеми упорядкування спуску та очищення стічних вод промисловими підприємствами. Оголошувалося про наміри вжити на державному рівні заходи для виправлення ситуації. Містилося звернення до трестів Донвугілля, Південсталі, Укрсільтресту, Хемвугілля, Цукротресту та ін. зібрати дані відповідно з анкетами „щодо водопостачання та впорядкування підприємства”, „щодо впорядкування та водопостачання робітничих селищ”, дані про шкідливий вплив на санітарний стан місць і водоймищ промислових підприємств – цукроварень, шкіряних, спиртових, паперових заводів і фабрик тощо. Зібрані дані належало надіслати у розпорядження ВРНГ УСРР.

25 квітня   1929   (четвер)  -  Хухри, с. Охтирського р-ну Харківської окр. Відбулося масове заворушення на грунті перебоїв з хлібопостачанням.

Квітень, 25   1932   (понеділок)  -  В «Довідці ОДПУ про відмову одноосібників від засіву» повiдомлялося, що, за даними вибіркових обстежень, у Вінницькій, Київській, Донецькій, Одеській і Дніпропетровській областях відмовилися від примусового посіву 40 799 одноосібних селянських господарств, з них у Київській – 19 198, Дніпропетровській – 13 090, Вінницькій – 8108

Квітень, 25   1932   (понеділок)  -  Харків. Постанова Комісії виконання при РНК УСРР «Про виконання молочними фермами Молокотресту, Вукооптваринництва та Укрм’ясоколгоспцентру виробничого плану за 1931 р. та перший квартал 1932 р.». Зазначено про невиконання виробничих планів з основних показників. Ухвалено зняти з роботи і притягти до судової відповідальності «за розбазарювання сіна» та концентрованих кормів заступника директора київської ферми Молокотресту Доброгорського

Квітень, 25   1932   (понеділок)  -  Спецповідомлення начальника Вінницького обласного відділу ДПУ В. Левоцького секретареві Вінницького обкому КП(б)У М. Алєксєєву про факти голодування населення в районах області. Повідомлялося, що через голод поширювалися крадіжки, особливо продуктів харчування, що набирали масового характеру

Квітень, 25   1933   (вівторок)  -  Лист члена ЦК КП(б)У І. Кулика до С. Косіора. Інформував про запізнення посівної кампанії в Тростянецькому районі Вінницької області, про факти масової смертності та випадки людоїдства, про голод серед колгоспників, які мали багато трудоднів

Квітень, 25   1933   (вівторок)  -  Протокол засідання Епідемічної комісії при РНК УСРР. Констатовано, що «починаючи з кінця березня місяця епідемія висипного тифу по м. Києву значно збільшилася, охоплено більшу частину районів міста і до цього часу нема тенденції до зниження». Серед причин поширення тифу названо те, що «не було вжито своєчасно заходів до припинення притоку безпритульних та бездомних до м. Києва». Для 100 % госпіталізації «висипно-тифозних хворих вважати за потрібне розгорнути додатково ще 600 ліжок»

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило прийняти пропозицію Президії Верховної Ради УРСР про віднесення села Бориспіль Бориспольского району до категорії селищ міського типу.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило прийняти пропозицію Президії Верховної Ради УРСР щодо присвоєння ім’я Шолом-Алейхема Київській дитячій єврейській бібліотеці.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило прийняти пропозицію Президії Верховної Ради УРСР щодо присвоєння ім’я Т.Шевченка Ворошиловградському педагогічному інституту.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило прийняти пропозицію Президії Верховної Ради УРСР про закриття церков у: с.Копистерині та с.Ксендзовка Шаргородського району Вінницької області; с.Кудіївці Станіславчикського району тієї ж області; с.Миколаївці Яновського району Одеської області, Різдво-Богородицької церкви у с.Велика Слобода Червоного району Чернігівської області; с.Ворошиловці Хмільовського району Кіровоградської області; с.Попівці Звенигородського району Київської області; с.Лашках Грицівського району, с.Катеринівці Чорноострівського району Кам’янець-Подільської області; с.Миколаївці Амвросіївського району Сталінської області; с.Голіївка Житомирської міської ради Житомирської області; с.Писарівці Вінницького району Вінницької області.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. РНК УРСР видав постанову “Про робітничі консерваторії”. Зі складу Народного комісаріату освіти УРСР до Управління в справах мистецтв при РНК УРСР передано вечірні робітничі консерваторії Києва, Харкова та Одесі. Вирішено з 1939-1940 навчального року реорганізувати вечірні робітничі консерваторії у вечірні музичні школи для дорослих з чотирьохрічним строком навчання.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. РНК УРСР видав постанову “Про відкриття музею Т.Г.Шевченка у Каневі”.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Комітет у справах фізкультури і спорту при РНК УРСР провів у Києві республіканська нараду з питань фізкультурної роботи на селі, в якій взяли участь колгоспні громадські організатори фізкультури, а також районні уповноважені та голови обласних комітетів у справі фізкультури і спорту.

25 квітня   1939   (вівторок)  -  Київ. Стартував автомобільно-мотоциклетний пробіг, приурочений до відкриття Всесоюзної сільськогосподарської виставки. Учасники – 30 фізкультурників спортивних товариств “Авто-мотор”, “Харчовик”, “Урожай” на чолі з депутатом Верховної Ради УРСР М.Гнатенко вирушили у похід за маршрутом Київ-Бородянка – Фастів – Біла Церква – Умань – район ім.Петровського – Кагарлик – Київ з метою проведення у колгоспах 22 районів Київської області мітинги, збори та бесіди про підсумки роботи ХУІІІ з’їзду ВКП(б).

25 квітня   1940   (четвер)  -  Мексика. Л.Д. Троцький підготував відозву «Лист дорадянських робітників: вас обдурюють»,в якій закликав у переддень війни усунути Сталіна. «Жовтнева революція, — писав він, — була здійснена в інтересах трудящих, а не нових паразитів. Та внаслідок запізнілості світової революції, втомленості і, значною мірою через відсталість російських робітників, особливо ж селян, над радянською республікою піднялася нова антинародна, насильницька і паразитична каста, вождем якої є Сталін...». Троцький закликав до повстання проти «нової касти» та створення для підготовки такого повстання нової партії в СРСР — «сміливої і чесної організації передових робітників». «Четвертий Інтернаціонал, — йшлося в документі, — ставить перед собою завдання створити таку партію в СРСР». Закінчувалася відозва словами: « Геть Каїна Сталіна і його камариллю! Геть хижу бюрократію! Хай живе СРСР. Фортеця трудящих! Хай живе світова соціалістична революція!

25 квітня   1941   (п’ятниця)  -  РНК УРСР і ЦК КП(б)У ухвалили постанову “Про районні річні норми обов’язкових поставок продукції льону-довгунця, середньо-російських і південних конопель державі колгоспами Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Кам’янець-Подільської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської і Чернігівської областей УРСР”.

25 квітня   1942   (субота)  -  Шполянський окружний комісар (Київська область) оголосив “про засудження до розстрілу та тюремного ув’язнення громадян с. Лебедина за агітацію проти німецьких збройних сил, утворення партизанських загонів, прослуховування та розповсюдження ворожих повідомлень”.

25 квітня   1942   (субота)  -  РНК СРСР і ЦК ВКП(б) прийняли постанову “Про деяке підвищення норм обов’язкового постачання вовни державі”.

25 квітня   1942   (субота)  -  Телеграма головного командування німецької сухопутної армії всім штабам і командуючим фронтовими районами на Сході про всіляке сприяння окупаційним властям у вивезенні населення на роботу в Німеччину.

25 квітня   1943   (неділя)  -  СРСР розірвав дипломатичні відносини з польським емігрантським урядом через “наклепницьку” кампанію проти Радянського Союзу та підтримку у польській офіційній пресі версії нацистів про розстріли в Катині.

25 квітня   1943   (неділя)  -  Чернігівська область. Окупанти спалили повністю село Майбутнє Холминського району.

25 квітня   1943   (неділя)  -  СРСР розірвав дипломатичні відносини з польським емігрантським урядом через “наклепницьку” кампанію проти Радянського Союзу та підтримку у польській офіційній пресі версії нацистів про розстріли в Катині.

25 квітня   1943   (неділя)  -  Чернігівська область. Окупанти спалили повністю село Майбутнє Холминського району.

25 квітня   1944   (вівторок)  -  Протягом всього дня і наступної ночі радянська фронтова авіація здійснювала масовані авіанальоти на Севастопольський порт.

25 квітня   1944   (вівторок)  -  Курені УПА-Південь вирвались з радянського оточення в напрямку на Полісся, втративши щонайменше 440 бійців вбитими. Втрати військ НКВС склали більше 800 вбитих.

25 квітня   1944   (вівторок)  -  Стала до роботи перша черга Лисичанського скляного механізованого заводу.

25 квітня   1945   (середа)  -  Воєнної рада 4-го Українського фронту прийняла постанову про передачу Чехословацькому уряду взятих у ході бойових дій під охорону військами фронту промислових підприємств, розташованих на території Чехословаччини.

25 квітня   1945   (середа)  -  Війська 1-го Білоруського і 1-го Українського фронтів з’єдналися західніше Берліна, закінчивши оточення берлінського угрупування ворога.

25 квітня   1945   (середа)  -  Війська 5-ї гвардійської армії 1-го Українського фронту вийшли до р. Ельби і в районі Торгау перетнулися з частинами 1-ї американської армії.

25 квітня   1945   (середа)  -  Сан-Франциско (США). Розпочалася конференція ООН скликана від імені СРСР, США, Великобританії і Китаю для підготовки (до виконання рішення Кримської конференції 1945 р.) кінцевого тексту Статуту ООН.

25 квітня   1947   (п‘ятниця)  -  На Новоєнакієвському коксохімічному заводі стала до ладу третя батарея коксових печей. З виробництва коксу завод відбудовано на 75% довоєнної потужності, а з виробництва хімічної продукції – на повну довоєнну потужність.

25 квітня   1951   (середа)  -  Київ. Повідомлялося про гастролі Центрального ансамблю Угорської народної армії. Художній керівник – Золтан Вашархей, керівник оркестру – Пол Гергей. В концертній програмі виступили: піаністка Анні Фішер, скрипаль Еде Затурецький, сопрано Марія Дьюркович, оперна співачка Марія Матьяш.

25 квітня   1954   (неділя)  -  Детройт (США). Помер А.Кібзей – медик, психіатр, перший управитель Інституту М.Грушевського в Едмонтоні.

25 квітня   1955   (понеділок)  -  Сталіно. З ініціативи комсомольців міста серед молоді Донбасу розпочалися змагання за краще озеленення і благоустрій міста та робітничих селищ.

25 квітня   1957   (четвер)  -  Впроваджено знижені роздрібні ціни на деякі товари народного споживання.

25 квітня   1957   (четвер)  -  В ніч з 25 на 26 квітня в Києві при досить сприятливих атмосферних умовах спостерігали комету Аренда-Роллана. Загальна яскравість комети становила 1,5 зоряної величини, видима довжина хвоста на зоряному небі досягала 50о.

25 – 26 квітня   1957   (четвер – п’ятниця)  -  Київ. Відбувся пленум ЦК КПУ, який розглянув питання “Про дальше вдосконалення організації керування промисловістю і будівництвом в Українській РСР”. Пленум зобов’язав обкоми, міськкоми, райкоми партії, первинні партійні організації, радянські органи посилити організаторську і масово-політичну роботу безпосередньо на підприємствах, забезпечити найактивнішу участь усіх партійних організацій і широких народних мас в здійсненні завдань перебудови управління промисловістю і будівництвом.

25 квітня   1959   (субота)  -  Помер Олексій Соколовський – вчений в галузі ґрунтознавства, академік АН УРСР, Всесоюзної академії сільськогосподарських наук ім. В.Леніна та Української академії сільськогосподарських наук, заслужений діяч науки УРСР.

25 квітня   1961   (вівторок)  -  Повідомлялося, що рішенням виконкому Харківської міськради депутатів трудящих одну з найбільших магістралей міста – Зміївське шосе перейменовано у проспект Гагаріна.

25 квітня   1964   (субота)  -  м. Київ. Відкрито багатоповерховий готель “Дніпро” на 200 номерів.

25 квітня   1965   (неділя)  -  ЦК КПРС і Рада міністрів СРСР знизили державні роздрібні ціни на шерстяні і напівшерстяні тканини (на 8%), тканини з штучного і натурального шовку (на 11%), на одяг і білизну з вказаних тканин (на 9-18%), фотоапарати (на 21%) та деякі продукти харчування (на 15-45%).

25 квітня   1967   (вівторок)  -  м. Київ. На мосту ім. Патона зазнав аварії рейсовий автобус, що слідував по маршруту № 41 Бровари-Київ. З числа пасажирів автобусу, що впав з мосту в Дніпро, загинуло 27, врятовано 5 чоловік.

25 квітня   1968   (четвер)  -  м. Київ. Завершив роботу ІV з’їзд художників України.

25 квітня   1972   (вівторок)  -  Делегаціями УРСР, БРСР, СРСР у співавторстві з делегаціями 5 соціалістичних країн на ІІІ сесії Конференції ООН з питань торгівлі внесено проект резолюції про економічне співробітництво в галузі морського торгівельного судноплавства, який з деякими поправками було схвалено Конференцією і покладено в основу резолюції 71 (ІІІ) “Економічне співробітництво в галузі морського торгівельного судноплавства” від 19 травня 1972 р.

25 квітня   1974   (четвер)  -  У зв’язку з утворенням Комісії з вивчення і впровадження нових громадянських свят і обрядів Української РСР президія Верховної Ради УРСР постановила визнати такою, що втратила чинність, постанову президії Верховної Ради УРСР від 24 грудня 1969 р. “Про утворення Республіканської комісії по вивченню і впровадженню в побут нових громадянських свят і обрядів”.

25 квітня   1974   (четвер)  -  Президія Верховної Ради УРСР прийняла постанову “Про додержання встановленого порядку пропозицій, заяв і скарг громадян в системі Міністерства торгівлі УРСР”. Президія звернула увагу колегії Міністерства торгівлі УРСР на істотні недоліки в роботі органів торгівлі і громадського харчування з розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян, організації їх особистого прийому та зобов’язала вжити додаткових заходів щодо дальшого поліпшення торгівельного обслуговування населення, суворого додержання всіма підпорядкованими міністерству організаціями порядку розгляду листів. Виконкомам Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської обласних рад доручено звернути увагу на великі нестачі, розтрати матеріальних цінностей в торгівельних організаціях та вжити заходів у справі боротьби з розкрадачами держмайна; прокуратуру Української РСР та Комітету народного контролю УРСР – посилити нагляд і контроль за станом розгляду заяв і скарг та дотриманням законодавства в торгівельних організаціях республіки.

25 квітня   1974   (четвер)  -  Президія Верховної Ради УРСР видала указ про ратифікацію схваленої Радою міністрів УРСР і поданої на ратифікацію Конвенції про шляховий рух, підписаної із застереженнями від імені УРСР у Відні 8 листопада 1968 р. Згаданою конвенцією були встановлені правила руху різних транспортних засобів, умови допуску цих засобів до міжнародного руху та регламентовано інші питання технічного характеру.

25 квітня   1974   (четвер)  -  Президія Верховної Ради УРСР видала указ про ратифікацію Конвенції про дорожні знаки і сигнали схваленої Радою міністрів УРСР і підписаної із застереженнями від імені Української РСР у Відні 8 листопада 1968 р. Згідно з положеннями конвенції держави-учасниці зобов’язувались прийняти єдину систему дорожних знаків та сигналів, а також розмітку шляхів.

25 квітня   1978   (вівторок)  -  В Кремлівському Палаці з’їздів відкрився XVIII з’їзд ВЛКСМ, що об’єднує майже 38 млн. загін молоді. Із звітною доповіддю виступив перший секретар ЦК ВЛКСМ Б.Пастухов.

25 квітня   1978   (вівторок)  -  В Україні розпочались дні Португалії в СРСР, в яких взяла участь делегація товариства “Португалія – СРСР” на чолі з його віце-президентом Лішем Альбукерке. Гості були прийняті в Раді міністрів УРСР і Українському товаристві дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами. Вони ознайомилися з діяльністю Київської і Одеської міських рад народних депутатів, зустрілися з робітниками, колгоспниками, представниками громадськості, відвідали ряд підприємств і навчальних закладів.

25 квітня   1984   (середа)  -  Відбулося засідання комісії Верховної Ради УРСР з торгівлі. Розглядалося питання додержання в Житомирській області вимог законодавства про місцеві Ради в питаннях торговельного обслуговування сільського населення. Відзначалося, що за роки 11-ої п’ятирічки на розвиток матеріально-технічної бази торгівлі в сільській місцевості направлено 20 млн. руб., введено в дію 130 магазинів, 11 підприємств громадського харчування, 123 приймально-заготівельних пункти та ряд інших об’єктів. У 1983 р. сільському населенню реалізовано товарів на 8% більше, ніж у 1980 р., майже на 6% зріс товарообіг підприємств громадського харчування. Комісія рекомендувала радам народних депутатів області вжити заходи до усунення недоліків в організації обслуговування сільського населення, зміцнення державної і планової дисципліни, поліпшення роботи по більш повному і ефективному використанню місцевих можливостей для поповнення товарних ресурсів.

25 квітня   1985   (четвер)  -  В Едмонтоні (Канада) на 75 році життя помер Юрій Стефаник – голова Об’єднання українських письменників “Слово” в Канаді. –

25 квітня   1985   (четвер)  -  Повідомлялося про смерть живописця, народного художника Української РСР, члена-кореспондента Академії мистецтв СРСР, лауреата Державної премії СРСР Георгія Меліхова.

25 квітня   1987   (субота)  -  Пленум ЦК Компартії України, на якому було розглянуто питання “Про роботу Мінбуду УРСР і Мінмонтажспецбуду УРСР по перебудові управління і господарського механізму відповідно до настанов ХХVII з’їзду КПРС, організації виконання будівельної програми в 1987 році”. У прийнятій постанові, зокрема відзначалось, що Рада міністрів УРСР, Держплан УРСР, Держпостач УРСР не перебудували свою діяльність по керівництву будівельним комплексом і насамперед Мінбудом УРСР, з урахуванням передачі його в республіканське підпорядкування. Було вказано на необхідність спрямувати зусилля главків, комбінатів, трестів на якнайшвидше освоєння економічних методів господарювання, широкий перехід організацій і підприємств на колективний підряд, самоокупність і самофінансування.

25 квітня   1989   (вівторок)  -  Київ. Почав роботу міжнародний семінар “Єврочорнобиль”, у якому взяли участь вчені, експерти і громадські діячі з 17 країн Європи, США і Канади.

25 квітня   1989   (вівторок)  -  Київ. Відкрилась нарада експертів соціалістичних країн з проблем гуманітарного співробітництва і прав людини.

25 квітня   1990   (середа)  -  Постанова Верховної Ради СРСР “Про єдину програму по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і ситуацію, пов’язану з цією аварією”. У планах соціально-економічного розвитку Союзу РСР і союзних республік на 1991-1992 роки передбачено було виділити на зазначені цілі окремим рядком фінансових і матеріально-технічних ресурсів. Вказувалось на необхідність звернутись до парламентаріїв усіх країн світу і міжнародних організацій із закликом сприяти у розв’язанні проблем Чорнобильської катастрофи, включаючи створення міжнародного фонду і науково-дослідного центру з участю провідних спеціалістів світу.

25-26 квітня   1990   (середа – четвер)  -  Київ. Міжнародна наукова конференція “Гуманітарні аспекти чорнобильської катастрофи”, у якій взяли участь вчені з Данії, Голландії, Канади, США, Франції, Швеції.

25-28 жовтня   1990   (четвер – неділя)  -  Київ. Другі всеукраїнські збори (з’їзд) Народного руху України. Його делегати представляли 632828 членів. Основна кількість делегатів (56,7%) – представники Львівської, Івано-Франківської областей та м. Києва. 95% делегатів – українці. За соціальним станом 68% делегатів - інженерно-технічні працівники, службовці, наукова і творча інтелігенція. Вони представляли понад 40 різних політичних та громадських організацій. Найчисленнішими з них були Товариство української мови ім. Шевченка (25,3%) та Українська республіканська партія (12,6%). Делегатами зборів були 418 народних депутатів різних рівнів, у тому числі 5 – СРСР, 18 – УРСР, 117 – обласних, 215 – міських і 108 – районних рад. Головна увага делегатів була зосереджена на таких питаннях: майбутнє НРУ в умовах багатопартійності; вимога повної незалежності України і неприйняття ідеї нового Союзного договору; створення української національної армії; міжконфесійні стосунки. Головою НРУ переобраний І.Драч.

25 26 квітня   1991   (четвер, п'ятниця)  -  У прямому ефірі відбувся республіканський телемарафон "Дзвони Чорнобиля". Мета заходу - привернути увагу громадськості до чорнобильських проблем, зібрати кошти для розв'язання найболючіших із них. 26 квітня проведено радіомарафон.

25-26 квітня   1992   (субота, неділя)  -  Президент України Л. Кравчук здійснив робочий візит до Ісламської Республіки Іран. Керівництвом двох держав було підписано сім найважливіших документів, у яких закладались основи двохстороннього співробітництва у політичній, економічній і соціальній галузях.

25 - 26 квітня   1993   (неділя – понеділок)  -  У Києві відбувся телемарафон "Дзвони Чорнобиля".

25-26 квітня   1995   (вівторок-середа)  -  Відбувався державний візит Президента України Л.Кучми в Чеську Республіку .В ході візиту підписано Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною і Чеською Республікою. У Празі відбулося урочисте відкриття посольства України в Чеській Республіці.

25 квітня   1996   (четвер)  -  Президент України Л.Кучма видав указ "Про музей "Чорнобиль".

25 квітня   1997   (п’ятниця)  -  Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської аварії організувало прес-конференцію "Стратегія мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи: погляд з відстані 11 років".

25 квітня   1998   (субота)  -  На Харківщині відкрився 1-й Міжнародний туристичний салон (25 - 27 квітня).

Эта запись была опубликована 25.04.2016в 09:36. В рубриках: Цей день в історії. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Комментарии пока закрыты, но Вы можете оставить трекбек со своего сайта.

Комментарии закрыты.