Автор: Admin | 27.04.2016 | 9:09 | В рубриках: Цей день в історії

27 (14) квітня   1913   (субота)  -  У м. Кременчуці виїзна сесія полтавського окружного суду з участю присяжних почала розглядати кримінальну справу паліїв. Було залучено понад 100 осіб свідків. Справа велася про 102 підпали за 1909 – 1910 рр.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  На засіданні Ради народних міністрів голова уряду В.Голубович порушив питання про реагування на наказ генерала Г. фон-Ейхгорна від 25 квітня 1918 р. М.Любинський, управляючий міністерством закордонних справ, запропонував видати контр приказ, яким оповістити, що наказ генерала недійсний, і щоб уряд настійно вимагав відкликання Г.Ейхгорна з України. Він же зачитав телеграму з повідомленням про дебати в німецькому рейхстазі з приводу першого наказу Г. фон-Ейхгорна.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  В.Прокопович (член партії соціалістів-федералістів) від імені І.Фещенка–Чопівського і С.Шелухіна заявив про їх вихід із складу Кабінету Міністрів через те, що уряд не опублікував своєї декларації, тобто не має конкретної програми діяльності і не може стати на шлях реальної роботи. Підлягаючи директиві Головного комітету партії соціалістів-федералістів вони – міністри залишають свої посади, не бажаючи брати на себе відповідальність за бездіяльність уряду.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  Протягом дня відбувались закриті засідання фракцій Малої ради, присвяченні обговоренню питання про сучасний момент. О 9-й год. вечора почалось засідання Малої ради. Після повідомлення, що в комісії закінчується розгляд проекту Конституції УНР, голова Центральної Ради проф. М.Грушевський пропонує поставити його на обговорення в Раді на понеділок – 29(16) 1918 р. Мала рада погодилась з пропозицією про передачу законопроекту про єврейські національні Установчі збори на розгляд комісії по розробці Конституції. Міністр великоруських справ Д.Одинець пропонує розглянути у тій же комісії законопроект про скликання великоруських Установчих зборів, що й прийнято Малою радою Військовий міністр О.Жуковський давав пояснення, чому німецька військова влада в Києві роззброїла дивізію, сформовану з полонених українців.. З приводу нового наказу генерал-фельдмаршала Г.фон-Ейхгорна від 25 квітня 1918 р. виступив голова РНМ В.Голубович. Він наголосив, що завжди існувала домовленість з німецькою військовою владою про невтручання у внутрішні справи українського народу, що неодноразово підтверджувалось ними. Наказ, яким німецька військова влада перебирала на себе право карати за будь-які злочини, передаючи винних до військово-польового суду, забороняючи зібрання на вулицях агітацію усну і письмову, фактично тим самим звинувачуючи Уряд УНР у неспроможності навести лад у країні, перекреслював домовленості. О.Голубович запропонував звернутись з нотою до уряду Німеччини.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  Німецькі війська вступили в Луганськ. Німецьке командування кинуло до міста п’ять дивізій. Частини радянських військ стримували протягом дня 40-тисячне угруповання противника, але переважаючі сили примусили їх залишити місто. Радянські частини відійшли в напрямі Міллерового.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  Ранком в Києві казарми, де розміщувались 1-й, 4-й і гарматний полки, були оточені німецькими солдатами і роззброєні. Німецькі військові начальники запевняли, що це робиться за згодою українського уряду. Але цей хід подій виявився несподіваним для Військового міністерства УНР.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  На ст. Коростень відбувся 2-й повітовий селянський з’їзд Овруцького повіту, скликаний Овруцькою повітовою Радою селянських депутатів. З’їзд ухвалив висловити повне довір’я Українському уряду, схвалив тимчасовий земельний закон від якого трудове селянство ніколи не відступить, не зважаючи на провокації землевласників. З’їзд висловився за скликання Українських Установчих зборів. Він висловив рішучий протест проти дій землевласників і деяких чинів міліції. З’їзд зобов’язав делегатів, повернувшись додому, скликати сільські сходи і роз’яснити селянам, що врожай з засіяних ними полів буде належати їм німецьке військо буде виведене з України, як тільки відпаде потреба в ньому.

27(14) квітня   1918   (субота)  -  У ніч на 27 квітня мирна делегація виїхала з Києва і прибула на ст.Ворожба, де зупинилась. Звідси делегація 28 і 30 квітня надіслала дві радіотелеграми з пропозицією росіянам розпочати переговори, але до 10-ї год. вечора жодної відповіді не надійшло. На передану записку – припинити бойові дії – теж відповіді не надійшло. У телеграмі міністра закордонних справ РСФРР Чичеріна, вміщеній у курських газетах, повідомлялось, що переговори почнуться 28 квітня в Курську.

27 квітня   1919   (неділя)  -  Здолбунів. Перше спільне засідання Директорії з повним складом нового уряду на чолі з Б.Мартосом обговорило програму урядової діяльності.

27 квітня   1919   (неділя)  -  Київська губернія. Активізація виступу отамана Зеленого, який захопив Обухів та Германівку, 30 квітня — Ржищів і Кагарлик.

27 квітня   1919   (неділя)  -  Київ. Опубліковано директиву голови ВУЧК М.Лациса “До надзвичайних комісій по боротьбі з контрреволюцією на Україні”. Головним завданням ЧК ввважалося “очищення радянської України від контрреволюційних елементів”, причому вимагалося знищувати не окремих членів, а цілі контрреволюційних організації.

27 квітня   1919   (неділя)  -  Станіславів. Начальник штабу Галицької армії В.Курманович розробив перспективний план подальшої війни, запропонувавши зосередити головні сили, а в разі наступу супротивника всю Галицьку армію на південно-карпатському крилі фронту за Дністром — районом, надзвичайно вигідними для ведення затяжних боїв. З стратегічного погляду така диспозиція широким фронтом виводила польські війська на більшовицькі формування. На цей час Галицька армія на більш як 300-кілометровому фронті нараховувала 37 тис. стрільців і старшин, які мали на озброєнні 553 кулемети, 200 гармат і 4 бронепоїзди. План підтримали головнокомандувач і окремі вищі старшини війська. Президент Є.Петрушевич і уряд С.Голубовича відкинули його.

27 квітня   1919   (неділя)  -  В Лубнах, Полтавської губ. відкрито робітничо–червоноармійський клуб ім. Леніна.

27 квітня   1919   (неділя)  -  Київ. Газета “Вісти ВУЦВК” без коментарів передрукувала з російської газети “Правда” статтю “Святі опудала”, у якій розповідалося про відкриття мощів св. Сергія Радонезького у Троїце–Сергіївській Лаврі..

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Могилів-Подільський, Подільської губернії. Вступ до міста частин 2-ї стрілецької дивізії полковника О. Удовиченка.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Бар, Могилівського повіту, Подільської губернії. Вступ до міста польського війська, яке обеззброїло третю бригаду ЧУГА.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Михнівка. Польські війська оточили першу бригаду ЧУСС. З оточення у напрямку Києва прорвалися 2 тис. стрільців і старшин.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Кінна бригада ЧУГА отамана Е. Шепаровича (до 600 шабель) з’єдналася з армією УНР, що перебувала у Зимовому поході. За іншими джерелами, галицька бригада отамана Е. Шепаровича з’єдналася з армією УНР 25 квітня.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  ст. Малін, ст. Тетерів, Київської губернії. Вступ частин польського війська.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Чорнобиль, Чорнобильського повіту, Київської губернії. Вступ частин польського війська.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Житомир, Бердичів. Прибуття до міст начальника Польської держави Ю. Пілсудського.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Бірзула (суч. Котовськ) полку Чорних Запорожців з частинами Червоної армії.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Харків. Публікація постанови Промбюро та Наркомзему про облік тракторного майна.

27 квітня   1920   (вівторок)  -  Розпорядження Головного комісара УНР К. Лоського про те, що всі керуючі державними інституціями повинні подбати при найм вчителів української мови для навчання співробітників. Оплату праці вчителів передбачалося здійснювати за рахунок вирахування 30% із платні урядовців, які не знають української мови до тих пір, доки вони не оволодіють державною мовою.

27 квітня   1921   (середа)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про приєднання Переяславського повіту до Київської губернії”.

27 квітня   1921   (середа)  -  Харків. ВУЦВК прийняв постанову “Про Верховний касаційний трибунал при ВУЦВК”.

27 квітня   1921   (середа)  -  Харків. Ліквідовано Всеукраїнський комітет по проведенню трудової повинності (Всеукркомпраця), створений 9 липня 1920 р. Комітет виконував вказівки Держкомпраці та безпосередньо підпорядковувався РНК УСРР.

27 квітня   1921   (середа)  -  Харків. Відбувся „день чистоти міста”, після якого у приміщенні „Робітничого будинку” було влаштовано театрально-музичний та літературний вечір – „день робітничого відпочинку”. У програмі: читання усних газет, хоровий спів, музичний концерт

27 квітня   1922   (четвер)  -  З метою відбудови конярства Управління державними кінними заводами вирішило поновити скачки й гони. Відкриття сезону оголошено на 14 травня.

27 квітня   1922   (четвер)  -  С. Новопрокофьєвка Солодко-Балковської волості Більше-Токмацького повіту Запорізької губернії. У довідці губернської комісії по вилученню церковних цінностей повідомлялося, що група віруючих на чолі з місцевим священиком надала опір роботі комісії по вилученню церковних цінностей. В інших повітах вилучення відбулося спокійно.

27 квітня   1922   (четвер)  -  С. Обловченськ Мелітопольського повіту. Селяни вчинили самосуд – забили чоловіка й жінку, які через голодування з’їли свою дитину.

27 квітня   1922   (четвер)  -  С. Гола Пристань Миколаївської губернії. При арешті 4 людоїдів розлютований натовп вбив двох з них, які зарізали своїх дітей.

27 квітня   1922   (четвер)  -  Київ. Прибув повноважний чехословацького уряду по наданню допомоги голодуючим України. Одночасно із ЧСР прибув залізничний маршрут з 28 вагонами продовольства для голодуючих Запоріжжя. Пролетарская

27 квітня   1922   (четвер)  -  Москва. Наркомсоцзабез РСФРР виділив для безробітних УСРР 3 тис. пайків.

27 квітня   1923   (п’ятниця)  -  Харків. РНК УСРР створила комісію по відбудові української промисловості на правах дорадчого органу.

27 квітня   1923   (п’ятниця)  -  ВУЦВК ухвалив постанову “Про пакунки, що направляються з-за кордону до УСРР через Товариство Міжнародної робітничої допомоги Росії”. Встановлено їх пільгову безмитну доставку при умові, щоб Міжробдоп з кожних двох одержаних ним пакунків один, як платний, передавав адресатові, а інший –– безплатно до фонду допомоги безробітним.

27 квітня   1924   (неділя)  -  Помер М. Андрусов – географ, стратиграф, палеонтолог, академік ВУАН.

27 квітня   1925   (понеділок)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про Особливу нараду по регулюванню внутрішньої торгівлі УСРР”, яка створювалася з метою виявлення потреб України в сільськогосподарських машинах і знаряддях; для розробки виробничих програм по сільськогосподарському машинобудуванню та складання імпортного плану (визначення номенклатури та якості сільгоспмашин, що підлягали ввезенню із-за кордону); а також для розгляду питань фінансування постачання сільгоспмашинами й т. ін.

27 квітня   1925   (понеділок)  -  Київ. Спільне зібрання ВУАН затвердило статути товариств при ВУАН: Педагогічного, Ботанічного (колишньої Ботанічної секції), Ге- ологічного (колишньої Біологічної секції).

27 квітня   1928   (субота)  -  Москва, м. Секретар колегії ОДПУ О.М. Шанін направив Й. Сталіну записку голови ДПУ УСРР В.А. Балицького від 25 квітня 1928 р. про „економічну контрреволюцію” у Донбасі.

27 квітня   1928   (субота)  -  Миколаївськ, м. Миколаївської окр. Натовп жінок перешкоджав вивезенню хліба з пекарні. Інцидент припинила міліція.

27 квітня   1928   (субота)  -  Харків, м. Відбулося засідання політбюро ЦК КП(б)У. Учасники обговорили питання про підготовку до посівної кампанії.

27 квітня   1928   (субота)  -  Москва, м. РПО СРСР затвердила “Положення про комісію з відновлення та розширення мукомельної промисловості”. Ухвалено створити вищезазначену Комісію при НКЗВТ СРСР, покласти на неї завдання: вивчення виробничо-технічного стану державної та кооперативної, а також сільської (крім механічних підприємств) мукомельної промисловості; обговорення й експертну оцінку планів відновлення та розширення мукомольної промисловості й типових проектів будівництва нових млинів; визначення основних методів обліку виробничо-технічного стану й міцності дрібнокустарного мукомелення, з’ясування перспектив його розвитку. Комісія створювалася у складі голови – одного з членів колегії НКЗВТ СРСР, двух заступників – одного за призначенням НКТ РСФРР і одного за призначенням НКЗВТ СРСР, а також членів: двох від НКЗВТ СРСР, по одному від ВРНГ СРСР, НКФ СРСР, НКТ УСРР, правління Акціонерного товариства „Мельстрой”, правління Акціонерного товариства „Хлібопродукт”, правління Центросоюзу РСР та центрального комітету професійного союзу харчовиків.

27 квітня   1928   (субота)  -  Харків, м. НКСЗ УСРР видав постанову „Про ліквідацію радонових селянських товариств взаємодопомоги”.

27 квітня   1928   (субота)  -  Харків, м. НКП, НКВС і НКЗ УСРР видали постанову „Про притягнення медичних працівників до трудового відбутку на боротьбу з епідеміями”. Встановлювався порядок мобілізації медичних працівників у порядку трудової повинності терміном до 2 місяців у разі виникнення гострих епідемій та неможливості місцевими силами їх ліквідувати.

Квітень, 27   1932   (середа)  -  Книги запису актів цивільного стану Кодимського району Одеської області. Помер від виснаження організму півмiсячний хлопчик К. Дудник

27 квітня   1939   (четвер)  -  м.Щорс. На батьківщині героя революції відбувся прем’єрний показ художнього фільму “Щорс”. Преса повідомила про захоплені відгуки та вияви патріотичного підйому серед глядачів. “Богунці і таращанці нагадують мені, – заявив один із них, – героїв озера Хасан. Тоді і тепер ми ішли в бій з іменами Леніна і Сталіна на вустах, і нещадно били ворога”.

27 квітня   1939   (четвер)  -  Київ. Затверджено Інструкцію Народного комісара комунального господарства УРСР і Народного комісара юстиції УРСР щодо застосування “Положення про житлові товариські суди”.

27 квітня   1939   (четвер)  -  Москва. Президія Верховної Ради СРСР видала Указ про нагородження орденом Леніна інженера-конструктора О.С.Яковлєва “за видатні заслуги в справі створення нових високоякісних конструкцій літаків”. РНК СРСР ухвалив видати конструктору грошову премію 100 тис. руб., а також автомобіль “ЗІС”.

27 квітня   1939   (четвер)  -  Київ. У Державному театрі опери і балету ім. Т.Шевченка відбувся закритий перегляд опери “Тарас Бульба” (постановник спектаклю – М.В.Смоліч, диригент Н.Г.Рихлін; літературне лібрето М.Т.Рильського, музика Л.М.Ревуцького, оркестровка Б.М.Лятошинського, у ролях І.С.Паторжинський, М.І.Литвиненко-Вольгемут). Присутні відомі партійні, державні діячі М.С.Хрущов, С.К.Тимошенко, письменники, поети О.Є.Корнійчук, С.Голованіський, Л.Первомайський, О.Довженко дали високу оцінку новій опері.

27 квітня   1939   (четвер)  -  Київ. Відбулося засідання Президії АН УРСР. Учасники обговорили 34 питання, зокрема заслухали інформацію про організацію Інститут чорної металургії АН УРСР, затвердили склад Вченої ради Відділу суспільних наук АН УРСР, структуру Інституту мікробіології та ін.

27 квітня   1939   (четвер)  -  с. Черкаське, Луганська область. Народився Волга Микола Семенович – український архітектор, художник-ювелір, кандидат архітектури. Автор архітектурних проектів, понад 300 проектів з природних каменів, металу та ін. матеріалів, унікальної колекції з агатів („Початок”, „Полум’я душі”, Перлина” – всі 1992; „Північний етюд”, „Соляріс” – 1993; „Знак Пошани” – 1994).

27 квітня   1941   (неділя)  -  У Києві вулицями міста пройшла традиційна естафета легкоатлетів. “Першим прийшов рекордсмен УРСР І. Липківський, який приніс перемогу команді “Спартака”.

27 квітня   1941   (неділя)  -  Розпочався сезон розіграшу першості СРСР матчем, який відбувся у Сталінграді між командами “Динамо” (Київ) та місцевим “Трактором”. Перемогли динамівці з рахунком 3:2.

27 квітня   1942   (понеділок)  -  Опубліковане повідомлення про гастролі Української державної капели “Думка” на Північному Кавказі і Закавказзі, які мали значні успіхи.

27 квітня   1942   (понеділок)  -  Відбулося розширене засідання президії оргкомітету Союзу радянських композиторів. Обговорювалося питання про завдання композиторів у дні війни.

27 квітня   1942   (понеділок)  -  Радянський уряд вручив послам і посланцям країн, з якими СРСР мав дипломатичні відносини, ноту “Про жахливі злодіяння, звірства і насильства гітлерівських загарбників в окупованих радянських районах і про відповідальність німецького уряду і командування за ці злочини”.

27 квітня   1943   (вівторок)  -  Житомирська область. Окупанти спалили повністю село Хомівка Радомишльського району.

27 квітня   1943   (вівторок)  -  Житомирська область. Окупанти спалили повністю село Хомівка Радомишльського району.

27 квітня   1944   (четвер)  -  В Харкові організовано виставку робіт молодих художників міста.

27 квітня   1945   (п’ятниця)  -  Війська 1-го Українського фронту разом з військами 1-го Білоруського фронту оволоділи містом Потсдам. Війська 1-го Українського фронту зайняли місто Віттенберг.

27 квітня   1945   (п’ятниця)  -  Радехів Львівської області. Вночі відділ УПА (понад 400 чоловік) вчинив напад на містечко, у ході нападу повстанці обстріляли приміщення райвідділів, приміщення НКВС, НКДБ, партійно-радянських органів і звільнили 110 родин (163 осіб) “бандпосібників”.

27 квітня   1945   (п’ятниця)  -  Київ. РНК УРСР та ЦК КП(б)У прийняли постанову “Про будівництво жилих будинків колгоспників, виробничих будівель у колгоспах і культурно-побутових споруд на селі”.

27 квітня   1945   (п’ятниця)  -  Київ. РНК УРСР прийняла постанову “Про поновлення діяльності управлінь по експлуатації меліоративних систем у східних областях УРСР”. Постанова передбачала відновити діяльність ряду управлінь з експлуатації меліоративних систем, які існували до початку Вітчизняної війни. Відновлення управлінь покладалося на народний комісаріат земельних справ УРСР та на виконкоми обласних Рад депутатів трудящих.

27 квітня   1945   (п’ятниця)  -  Київ. РНК УРСР прийняла постанову “Про реєстрацію розпізнавальних товарних знаків”, з метою здійснення контролю за якістю товарів широкого вжитку та інших виробів, що їх випускає промисловість УРСР. Постановлялося ввести в дію по УРСР Правила реєстрації товарних знаків; затвердити список товарів широкого вжитку, апаратури й устаткування, виготовлених промисловістю УРСР, які в обов’язковому порядку повинні мати товарні знаки; зобов’язати керівників організацій і підприємств УРСР розробити у визначений термін товарні знаки на товари широкого вжитку й інші вироби і подати їх на розгляд експертно-художньої ради при Українській філії Всесоюзної торгівельної палати, зареєструвати їх в двохмісячний термін у Народному комісаріаті торгівлі СРСР.

27 квітня   1946   (субота)  -  Київ. Відкрито Державний музей українського мистецтва.

27 квітня   1947   (неділя)  -  Харків. На машинобудівному заводі Міністерства транспортного машинобудування УРСР закінчено складання першого акумуляторного електровоза. Він мав 60 акумуляторних батарей і призначався для використання у шахтах.

27 квітня   1948   (вівторок)  -  Помер учений літературознавець, дійсний член Академії наук УРСР, директор Львівської бібліотеки АН УРСР, завідувач Львівським відділом Інституту мистецтвознавства, фольклору і етнографії АН УРСР В.Щурат.

27 квітня   1950   (четвер)  -  Львів. В оперному театрі відбулася прем’єра спектаклю «Далібор» Б.Сметани у постановці В.Скляренка. Диригент – І.Зак, художник – Ф.Нірод.

27 квітня   1955   (середа)  -  Київ. Повідомляється, що на меблевій фабриці ім. Боженка створено першу в меблевій промисловості автоматну лінію для машинної обробки брускових деталей корпусних меблів – буфетів, гардеробних і книжкових шаф.

27 квітня   1959   (понеділок)  -  Одеса. Відкриття виставки грузинських художників. Представлено 200 робіт.

27 квітня   1959   (понеділок)  -  Київ. Рада міністрів УРСР прийняла постанову “Про створення хорового товариства УРСР”.

27 квітня   1960   (середа)  -  Помер П.Козицький – композитор, визначний діяч української хорової культури, член президії спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв УРСР.

27 квітня   1961   (четвер)  -  Президія Верховної Ради СРСР позбавила С.Бойка, колишнього голову колгоспу ім. Леніна Кременчуцького району Полтавської області, звання Героя Соціалістичної Праці, ордена Леніна і золотої медалі “Серп і молот” як такого, що “незаслужено одержав це високе звання”.

27 квітня   1965   (вівторок)  -  м. Київ. Відбувся пленум ЦК КПУ, який розглянув питання про плани закупівель сільськогосподарських продуктів на 1965-1970 рр. та заходи по дальшому розвитку сільськогосподарського виробництва в УРСР. У прийнятій постанові ЦК схвалив державні плани закупівлі сільськогосподарської продукції й зобов’язав органи влади сприяти всіма засобами підвищенню врожайності зернових культур, економії та раціональному використанню ресурсів, підвищенню продуктивності праці та зниженню собівартості продукції.

27 квітня   1966   (середа)  -  м. Київ. Завершив роботу ХХ з’їзд ЛКСМ України, на якому було розглянуто питання: 1. Звіт ЦК ЛКСМ України. 2. Звіт Ревізійної комісії ЛКСМУ. 3. Вибори: а) Центрального Комітету ЛКСМУ; б) Ревізійної комісії ЛКСМУ. Першим секретарем ЦК ЛКСМУ обрано Ю. Єльченка.

27 квітня   1967   (четвер)  -  На Буковині завершились Дні культури Російської Федерації.

27 квітня   1972   (четвер)  -  Відповідно до указу президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1971 р. “Про скасування збору з власників худоби і державного податку на коней одноосібних господарств”, президія Верховної Ради УРСР постановила внести зміни до законів про районну та міську, районну в місті ради депутатів трудящих УРСР (від 15 липня 1971 р.), що передбачали скасування податку з худоби.

27 квітня   1986   (неділя)  -  У зв’язку з аварійною обстановкою робота на ЧАЕС була зупинена. Для ліквідації наслідків аварії і забезпечення охорони громадського порядку були задіяні сили і засоби МВС, КДБ, цивільної оборони, Радянської армії та ін. На випадок евакуації жителів м. Прип’яті (51 тис. осіб.) були виділені 1390 автобусів з Києва і Київської області. Крім того створено резерв з 195 автобусів. Готувалися ще 3 потяги і 2 річкових судна.

27 квітня   1986   (неділя)  -  О 14 год., згідно рішення урядової комісії, розпочалася евакуація 44460 мешканців Прип’яті. Вона пройшла організовано і до 18 годин була закінчена.

27 квітня   1986   (неділя)  -  Опубліковано повідомлення ТАРС “Дипломи якості”. Президія ВЦРПС і Держстандарт за участю міністерств і галузевих профспілок визначили переможців змагання за досягнення найкращих результатів у випуску продукції вищої категорії і якості. За підсумками роботи за 1985 рік спеціальними дипломами нагороджено 209 об’єднань і комбінатів, заводів і фабрик, в тому числі в УРСР – 53.

27 жовтня – 2 листопада   1986   (понеділок - неділя)  -  Київ. Перший міжнародний молодіжний фестиваль політичної пісні “Пісня в боротьбі за мир” у рамках міжнародного року миру. В ньому взяли участь професійні співаки і самодіяльні виконавці і колективи з СРСР, країн Європи, Азії, Африки, Латинської Америки: близько 120 зарубіжних і 60 радянських молодих виконавців. Учасники першого міжнародного фестивалю звернулися до молоді планети із закликом до активних дій на захист миру, співробітництва в ім’я торжества ідеалів добра і справедливості.

27 квітня   1992   (понеділок)  -  Україна була прийнята членом Міжнародного валютного фонду і Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

27 квітня   1994   (середа)  -  Кабінет міністрів України прийняв постанову"Про створення Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин". Постанова покладала на центр проведення організаційної, консультаційної та науково-методичної роботи в галузі трансплантації органів, тканин і клітин.

27 квітня   1994   (середа)  -  В Україні пройшли скорботні заходи із вшанування пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

27 квітня   1994   (середа)  -  Центральна виборча комісія України зареєструвала В. Ланового та І. Плюща претендентами на кандидати в Президенти України.

27 квітня   1995   (четвер)  -  Відповідно до указу Президента України Л.Кучми утворено Державне казначейство України.

27 квітня   1995   (четвер)  -  Харків. Урочисто введено в дію першу дільницю третьої черги метрополітену.

27 квітня   1995   (четвер)  -  Верховна Рада України ухвалила постанову про заснування ордена Богдана Хмельницького І, ІІ, ІІІ ступенів.

27 квітня   1996   (субота)  -  Чернівці. Почався Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".

27 квітня   1997   (неділя)  -  При Харківському державному університеті відкрито Науково-дослідний інститут лазерної біології та лазерної медицини.

27 квітня   1998   (понеділок)  -  Міністерство охорони здоров'я України затвердило норми харчування і рекомендації щодо складання наборів продуктів донорам в день здавання крові та (або) її компонентів.

27-28 квітня   1998   (понеділок – вівторок)  -  Відбувся візит президента України Л.Кучми до Будапешта, де він провів переговори з президентом А.Гьонцем, прем'єр-міністром В.Орбаном, головою Державних зборів Я.Адером та підписав угоди про спільне виробництво нових типів автобусів на базі "Ікарусу", про розвиток прикордонної інфраструктури. Сторони домовились про створення спільної українсько-угорсько-польської робочої комісії з питання запровадження візового режиму.

27 квiтня   1999   (вівторок)  -  Підписано указ Президента України "Про заходи щодо розвитку духовностi, захисту моралi та формування здорового способу життя громадян.

27 квiтня   1999   (вівторок)  -  Президент України видав указ "Про заходи щодо вшанування пам'яті жертв депортації з Криму".

27 квiтня   2000   (четвер)  -  Мiнiстерство транспорту України внесло змiни та доповнення до правил плавання i лоцманського проведення суден у пiвнiчно-захiднiй частинi Чорного моря, Бузько-Днiпровсько-лиманському та Херсонському морських каналах.

Эта запись была опубликована 27.04.2016в 09:59. В рубриках: Цей день в історії. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Комментарии пока закрыты, но Вы можете оставить трекбек со своего сайта.

Комментарии закрыты.