Автор: Admin | 30.04.2016 | 10:10 | В рубриках: Цей день в історії

30 квітня   1915   (п’ятниця)  -  В окупованому російською армією Перемишлі помер 46-й єпископ Перемиський (з 1897 р.) та український громадський діяч Костянтин Чехович (народився 1847 р. у с. Дев’ятирі Равського повіту). Покійний був також віце-маршалком Галицького сейму, головою і протектором Українського інституту (реальної гімназії) для дівчат у Перемишлі.

30 квітня (17)   1918   (понеділок)  -  Головою кабінету міністрів гетьманського уряду призначено професора М.Василенка, якому доручили сформувати його не пізніше вечора 1 травня (18 квітня).

30 квітня (17)   1918   (понеділок)  -  Німецькі війська зайняли ст.Чорткове. Радянські загони відступили в напрямі Царицина і Ростова. На цей час Головштабом був вже втрачений зв’язок з 1-ю, 2-ю, 5-ю і Донецькою арміями.

30 квітня (17)   1918   (понеділок)  -  Вночі, коли голова УЦР проф. М.Грушевський з дружиною сідав в автомобіль біля будинку Центральної ради, до нього кинувся чоловік, одягнений в форму січового стрільця, з рушницею у руках. Та нерви у злочинця здали, і його багнет тільки поранив М.Грушевського у плече. Удар був такої сили, що звалив М.Грушевського з ніг і поранив його дружину. Нападника схопили січові стрільці, що несли охорону будинку Центральної Ради.

30 квітня (17)   1918   (понеділок)  -  Українська делегація на мирних переговорах з РСФРР надіслала з м.Ворожби до російської делегації другу радіограму, у якій повідомила, що Українському уряду до сього часу не було відомо про склад і місце перебування делегації Радянської Росії, про що було надіслано відповідну ноту Російському урядові. Але відповіді не було. Тому українська делегація заявила про своє бажання встановити зв’язок з російською делегацією і визначила місцем свого перебування – ст. Ворожба.

30 квітня (17)   1918   (понеділок)  -  Проводилось німецькими властями обеззброєння населення м.Одеси. Було зайнято караулом німецьких солдат приміщення телефонної станції. Зранку до міста почали входити німецькі і австрійські загони, по місту розставлені гармати і кулемети. Після 10-ї год. ранку почалися обшуки квартир по всьому місту і тривали до самої ночі. Зібрану зброю вагонами вивезли з міста. Рада робітничих і солдатських депутатів закликала до витримки і уникнення будь-яких сутичок.

30 квітня   1919   (середа)  -  Рівне. Затвердження Директорією УНР закону про утворення Державної слідчої комісії для розслідування подій повстання 29 квітня 1919 р. (заколот В.Оскілка).

30 квітня   1919   (середа)  -  Київ. Декрет ВУЦВК оголосив Україну збройним табором. Було утворено Раду робітничо–селянської оборони у складі: Х.Раковський (голова), наркоми військових справ, продовольства, шляхів сполучення, командувач військами Українського фронту, голова комісії по постачанню Червоної армії, два представники від ВУЦВК.

30 квітня   1919   (середа)  -  Ю.Галлер прибув до Львова, де був урочисто зустрінутий польським населенням міста.

Не пізніше 30 квітня   1920   (п’ятниця)  -  Севастополь. Підпільний воєнно-революційний комітет більшовиків випустив відозву “К офицерам, казакам, солдатам и матросам” з закликом переходити на бік радянської влади.

Не пізніше 30 квітня   1920   (п’ятниця)  -  Київ. Єпископський наказ про заборону українським священикам відправляти богослужіння.

Не пізніше 30 квітня   1920   (п’ятниця)  -  Головний штаб, кіш 1-ї бригади, авіація одеського аеродрому, тилові частини і 150 старшин ЧУГА були переведені в резерв і направлені до Києва. 96 стрільців і старшин відібрані для навчання до Київської школи червоних старшин.

30 квітня   1921   (субота)  -  Уряд ЗУНР виробив й запропонував Найвищій Раді і Лізі Націй проект “Основ державного устрою Західноукраїнської республіки”.

30 квітня   1921   (субота)  -  Харків. Політбюро ЦК КП(б)У доручило М. Фрунзе повторно порушити перед ЦК РКП(б) клопотання про залишення М. Попова для роботи в ЦК КП(б)У.

30 квітня   1922   (неділя)  -  Чернівці. Румунія. Створено українську національну організацію, яка мала захисти національні права буковинських українців.

30 квітня   1922   (неділя)  -  Харків. Науковий відділ Всеукраїнського кіно-фото управління влаштував у театрі „Маяк революції” сеанс-лекцію для школярів і вихованців дитячих навчальних закладів на тему „Країна сонця, що сходить”.

30 квітня   1924   (середа)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про тимчасові комісії при НК РСІ для перевірки персонального складу співробітників установ, підприємств і організацій”. Мета їх створення – боротьба з бюрократизмом та незаконним сумісництвом, співробітництвом родичів в одному закладі, непрофесіоналізмом та нераціональною організацією праці задля скорочення штатів.

30 квітня   1924   (середа)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про додаткові пільги при поверненні насіннєвої позички”. Скасовано заборгованість селян щодо насіннєвої позики 1921 р. та продовжено до осені 1925 р. строк повернення позики весни 1922 р. Крім того, місцевим органам влади надано право звільняти селян від сплати недоїмок по натуральних податках, що стягалися до 1серпня 1923 р.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про утворення на території Одеської губернії Ландауського району”, який створювався на території Миколаївського округу з центром у колонії Ландау.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про зміни в адміністративно-територіальному поділі Донецької губернії”, згідно з якою на території Маріупольського округу створювався Люксембурзький район з центром у колонії Люксембург; переносився центр Петропавловського району в с. Нікольське з відповідним перейменуванням району в Нікольський.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про заходи проведення повної українізації радянського апарату”. Кінцевим строком українізації державних закладів і установ було встановлено 1 січня 1926 р. Відповідальність за її проведення покладалася на керівників цих закладів і установ.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Москва. Рада праці та оборони затвердила програму будівництва хлібного заводу у Києві продуктивністю 4,5 тис пудів хліба щоденно, який мав на половину забезпечити споживання хліба в місті.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про сировинну нараду при Нарковнуторзі УСРР”. Мета створення наради – розробка питань, пов’язаних із сировинними заготівлями та розвитком відповідних галузей сільського господарства та промисловості.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. Президія ВУЦВК розглянула питання про хиби в роботі видавництв по розповсюдженню гуманітарної літератури. Прийнято рішення про заборону розповсюдження літератури через приватних агентів. Причому агенти місцевих відділів видавництв в обов’язковому порядку мали призначатися за рекомендаціями громадських і профспілкових організацій.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про ліквідацію комісій допомоги демобілізованим червоноармійцям й про передачу їхніх функцій органам Всеукраїнського центрального комітету допомоги хворим і пораненим червоноармійцям – інвалідам війни, їхнім родинам та демобілізованим при Наркосоцзабезі (“Всеукрцехкомпом”). Функції скасованих комісій, що існували при ВУЦВК і губернських виконкомах, покладалися на “Всеукрцехкомпом” та його місцеві органи.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Із Донбасу повідомлялося про підготовку до першотравневих свят. У Сталінському окрузі планувалося відкрити 13 дитячих площадок, а в Артемівському – 10 дитячих ясел.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Артемівський округ Донецької губернії. Окрвиконком постановив виселити з націоналізованих будинків 133 особи, які користувалися нетрудовими доходами й заселити звільнені помешкання робітниками.

30 квітня   1925   (четвер)  -  Харків. Президія губвиконкому постановила створити спеціальну комісію для обстеження продовольчого становища населення в неврожайних районах Маріупольського округу. Досі в недорідних районах видавалося 4 тис. дитячих продовольчих пайків щомісячно.

30 квітня   1928   (вівторок)  -  Харків, м. Відбулося засідання політбюро ЦК КП(б)У. Учасники обговорили питання про хід хлібозаготівель та засівну кампанію.

30 квітня   1928   (вівторок)  -  Харків, м. РНК УСРР видала постанову “Про заходи для боротьби з філоксерою”. Пропонувався перелік заходів для захисту виноградників на території УСРР.

30 квітня   1929   (вівторок)  -  Київ, м. І.Крип’якевич взяв участь у засіданні Історичного відділу Кафедри історії України. Учасники заслухали доповідь історика літератури М.М.Марковського „До початків нового українського письменства”.

Квітень, 30   1932   (субота)  -  За повідомленням ДПУ УСРР, у березні–квітні відбулись організовані напади груп селян від 200 до 300 осіб на зерносховища у багатьох районах Одеської, Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей та АМСРР. Зокрема, в Пулинському районі Київської області «волинки» селян із метою захоплення хліба на зерносховищах «Союзхліба» охопили за останні дні 11 сільрад, перекинувшись на села Володарського району. Були придушені карально-репресивними заходами ДПУ

Квітень, 30   1932   (субота)  -  За повідомленням ДПУ УСРР, у квітні в селах Андрушівка і Паріївка Плисківського району Вінницької області відбулись повстання 450 селян, з них 36 озброєних, підготовлені червоним партизаном Семенком (Осадчим) та бідняком Бабічуком. Висувалися політичні вимоги: термінова органiзація сільських управ, мобілізація чоловіків призовного віку, формування військових сотень для допомоги сусіднім районам, проголошення свободи слова, зібрань, поновлення влади УНР, а також економічні вимоги: право вільної торгівлі, видача населенню в рахунок зарплати хлібопродуктів, восьмигодинний робочий день. У селі Паріївка повстанці розігнали сільраду, створили сільську управу з шести бідняків. Силами ОДПУ повстання придушили, поновлено роботу сільради, арештовано 78 активних учасників, з них 45 звільнено після допиту

Квітень, 30   1932   (субота)  -  Відбулися напади голодуючих селян на зерносховища, кагати та хлібопекарню. В селі Глибока Прилуцького району Чернігівської області група призовників у кількості 15 осіб вчинила напад на кагати та розібрала 100 пудів картоплі. В селах Білошапка та Сергіївка Прилуцького району Чернігівської області від 400 до 500 колгоспників розібрали 500 пудів картоплі. В селі Романівка Гадяцького району Харківської області натовп голодних селян увірвався на хлібопекарню колгоспу та забрав недопечений хліб

Квітень, 30   1933   (неділя)  -  Інформаційний бюлетень РАТАУ. Повідомлялося про масовий виїзд селян до великих міст за продуктами та печеним хлiбом, про перевезення продуктів у домовинах на підводах

30 квітня   1942   (четвер)  -  Повідомлення генерального комісара Дніпропетровська про застосування смертної кари за надання допомоги військовополоненим.

30 квітня   1942   (четвер)  -  ЦК ВЛКСМ прийняв постанову “Про проведення літнього профспілково-комсомольського кросу”, яким поставив за обов’язок комсомольським організаціям з 7 по 21 червня 1942 р. провести другий профспілково-комсомольський літній крос, що сприятиме широкому залученню населення у військово-фізичну підготовку.

30 квітня   1942   (четвер)  -  Відбувся собор Автономної церкви, де Українська Автокефальна церква кваліфікувалася як “секта липківців” та її єпископи, пресвітери і диякони проголошувалися “безблагодатними”.

30 квітня   1942   (четвер)  -  Створені Володимир-Волинське та Ковельське гетто, в яких перебувало відповідно 19 тис. і понад 15 тис. євреїв.

30 квітня   1942   (четвер)  -  Звіт командуючого військами оперативного тилового району групи армій “Південь” командуючому про епідемії та смертність військовополонених з січня по квітень 1942 р. Зазначається, що в січні померло 5674 військовополонені (15,2%), щоденно помирало 190 осіб; у лютому відповідно 2814 (7,3%) – 100 осіб щоденно; у березні 1707 (4,1%) – 61 смертний випадок на день; у квітні 1172 (3,7%) – 40 щоденно.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Опублікований лист колгоспників Новопсковського району Ворошиловградської області воїнам Південно-Західного фронту про створення продовольчого фонду Червоної армії.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Нелегальний ЦК КП(б)У прийняв постанову про організацію при відділі пропаганди та агітації ЦК КП(б)У спеціальної групи для роботи серед партизан і населення тимчасово окупованих районів України.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Президія Верховної Ради СРСР прийняла указ “Про прибутковий податок з населення”.

30 жовтня   1943   (субота)  -  Закінчилася Московська конференція міністрів закордонних справ СРСР, США та Великої Британії, яка розпочалася 19 жовтня. Були розглянуті питання про міри, які необхідні для скорочення строків війни проти нацистської Німеччини та її сателитів у Європі. Прийняті документи: “Декларація чотирьох держав з питання про загальну безпеку”, “Декларація про Італію”, “Декларація про Австрію”. Оголошена підписана головами урядів СРСР, США та Великої Британії “Декларація про відповідальність гитлерівців за здійснені звірства”. Прийняті рішення про обмін воєнною інформацією, про створення Європейської консультативної комісії, про створення Консультативної ради з питань Італії у складі представників СРСР, США, Великої Британії, Франції, а у подальшому Греції та Югославії. На прийомі, влаштованому з приводу завершення конференції, Й.Сталін заявив держсекретарю США К.Хеллу про готовність СРСР взяти участь у військових діях проти Японії після розгрому нацистської Німеччини.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Опублікований лист колгоспників Новопсковського району Ворошиловградської області воїнам Південно-Західного фронту про створення продовольчого фонду Червоної армії.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Нелегальний ЦК КП(б)У прийняв постанову про організацію при відділі пропаганди та агітації ЦК КП(б)У спеціальної групи для роботи серед партизан і населення тимчасово окупованих районів України.

30 квітня   1943   (п’ятниця)  -  Президія Верховної Ради СРСР прийняла указ “Про прибутковий податок з населення”.

30 квітня   1944   (неділя)  -  На захід від Севастополя кораблі Чорноморського флоту виявили і атакували черговий німецький конвой.

30 квітня   1944   (неділя)  -  В Одесі, на стадіоні Центрального парку культури та відпочинку ім Т. Шевченка відбувся перший футбольний матч. Збірна команда міста перемогла місцеве „Динамо” з рахунком 4:0.

30 квітня   1945   (понеділок)  -  Війська 4-го Українського фронту штурмом оволоділи м. Моравська-Острава в Чехословаччині.

30 квітня   1945   (понеділок)  -  Війська 1-го Білоруського фронту о 5 годині ранку розпочали штурм рейхстага. О 13 годині 50 хвилин підрозділи радянських військ через проломи в стінах увірвалися в будинок рейхстагу. Розвідники сержанти М. Єгоров і М. Кантарія прикріпили Прапор Перемоги на будинку рейхстагу.

30 квітня   1945   (понеділок)  -  Київ. Відкриття республіканської виставки “Партизани України в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників”.

30 квітня   1945   (понеділок)  -  Сан-Франциско (США). Відкриття п’ятого пленарного засідання конференції ООН, на якому схвалено рекомендацію керівного комітету про негайне надіслання Україні запрошення взяти участь в конференції.

30 квітня   1947   (середа)  -  Дніпропетровськ. На першому в Україні автозаводі стали до ладу і видали продукцію штампувальний та інструментальний цехи.

30 квітня   1954   (п’ятниця)  -  Київ. Відкриття пам’ятника М.Щорсу. Скульптори М.Лисенко, Н.Суходолов, В.Бородай.

30 квітня   1956   (понеділок)  -  Ялта. Відкриття пам’ятника М.Горькому.

30 квітня   1958   (середа)  -  Вінницька, Хмельницька області. Рада міністрів УРСР постановою “Про увічнення пам’яті Устима Кармалюка” зобов’язала виконкоми обласних рад депутатів трудящих спорудити протягом 1958 року гранітні обеліски з відповідними меморіальними дошками: в с. Кармалюкове Жмеринського району Вінницької області – на місці, де стояла хата, в якій народився У.Кармалюк; в смт. Летичеві Хмельницької області – на місці його поховання.

30 квітня   1959   (четвер)  -  Харків. Повідомляється, що на меблевій фабриці № 2 введено в експлуатацію напівавтоматичну лінію з виробництва столярних деревостружкових плит.

30 квітня   1959   (четвер)  -  Повідомляється, що на ІІ Всесоюзному фестивалі відзначено картини українського виробництва: диплом ІІ ступеня завоював фільм “Надзвичайна подія” (Київ, студія художніх фільмів ім. О.Довженка); заохочувальним дипломом нагороджено картину “Сторінки минулого” (Одеська студія художніх фільмів); за музику – диплом І ступеня отримав композитор П.Майборода за музику до фільму “Літа молодії” (Київська кіностудія); в жанрі хроніко-документальних фільмів – диплом ІІІ ступеня завоював фільм “З кіноапаратом по Кракову” (Українська студія хроніко-документальних фільмів); з науково-популярних фільмів – диплом ІІІ ступеня “Атом служить нам” (Київ, студія науково-популярних фільмів); дипломом І ступеня нагороджено О.Довженка за сценарій до фільму “Поема про море”.

30 квітня   1959   (четвер)  -  Київ. В Державному музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставка творів французького художника Альбера Марке, організована Українським товариством дружби й культурного зв’язку з зарубіжними країнами.

30 квітня   1960   (субота)  -  Очаків. Відкриття краєзнавчого музею ім. О.Суворова, в якому зібрані документи і речі, що розповідають про життя і діяльність великого полководця.

30 квітня   1965   (п’ятниця)  -  м. Сімферополь. Відкрито широкоекранний кінотеатр “Червоні вітрила”.

30 квітня   1967   (неділя)  -  м. Київ. Під час святкування релігійного свята “Пасха” поблизу Володимирського собору силами органів правопорядку розігнано збори представників невизнаної радянською владою “Ради Церков ЄХБ”.

30 квітня   1972   (неділя)  -  м. Братислава (ЧССР). Гандболістки київського “Спартака” вигравши у гандболісток “СК Лейпціг” з рахунком 12:8 стали володарками Кубку європейських чемпіонок.

30 квітня   1974   (вівторок)  -  Президія Верховної Ради УРСР на підставі пункту “в” ст. 50 Конституції УРСР постановила роз’яснити, що під кримінально-караним дрібним розкраданням державного або громадського майна, передбаченим частиною 1 ст. 85 Кримінального кодексу УРСР, розумілось дрібне розкрадання державного або громадського майна шляхом крадіжок, шахрайства, привласнення, розтрати чи зловживання службовим станом, вчинене особою, до якої раніше за такі ж дії протягом року двічі були застосовані зазначені в цій нормі заходи впливу і з моменту накладення останнього адміністративного стягнення не минув річний строк.

30 квітня   1977   (субота)  -  Перший вітчизняний серійний токарний автомат підвищеної точності, призначений для обробки круглих прутів найбільшого діаметра, випущено на Київському заводі верстатів-автоматів ім. М.Горького.

30 квітня   1977   (субота)  -  Полтавські тепловозоремонтники виконали термінове завдання: виготовили і відправили для БАМу 14 200-кубових резервуарів для зберігання нафтопродуктів.

30 квітня   1977   (субота)  -  Заслужений майстер спорту Н.Ткаченко(м.Донецьк), виступаючи в Миколаєві на розиграші Кубка УРСР з багатоборства, встановила новий світовий рекорд.

30 квітня   1981   (четвер)  -  Указ президії Верховної Ради УРСР “Про прапори і вимпели державних і громадських органів, організацій УРСР та їх службових осіб”, яким встановлені відповідні прапори, вимпели, що служать символами і відмітними знаками згідно чинного законодавства.

30 квітня   1981   (четвер)  -  Харківська маївка 1900 року, яка надихнула М. Горького на створення “Пісні про Буревісника”, знайшла своє художнє втілення в опері заслуженого діяча мистецтв УРСР Дмитра Клебанова. Прем’єру “Маївки” запропонував глядачам харківський театр опери та балету імені М.В. Лисенка. Автор лібретто О. Чепалов; режисер-постановник – заслужений артист УРСР В. Лукашов; диригент-постановник Я. Скибинський.

30 квітня   1986   (середа)  -  Опубліковано повідомлення Ради міністрів СРСР про роботу урядової комісії під керівництвом заступника голови Ради міністрів СРСР Б.Щербини на Чорнобильській АЕС. Повідомлялось, що аварія сталася в одному з приміщень 4-го енергоблоку і призвела до руйнування частини будівельних конструкцій будинку реактора, його пошкодження і деякого витоку радіоактивних речовин. Три інших енергоблоки зупинено, справні і перебувають в експлуатаційному резерві. При аварії загинуло дві особи. Вжито першочергових заходів щодо ліквідації наслідків аварії. Наголошувалось, що на даний час радіаційна обстановка на електростанції і прилеглій місцевості стабілізована, потерпілим подається необхідна медична допомога. Жителів селища АЕС і трьох сусідніх населених пунктів евакуйовано.

30 квітня   1986   (середа)  -  “ Правда ” опублікувала повідомлення Ради міністрів СРСР про аварію на Чорнобильській АЕС.

30 квітня   1986   (середа)  -  Москва. Міністерство закордонних справ СРСР відвідали багато послів зарубіжних країн у зв’язку з Чорнобильською аварією. Їх зустріч тривала до 2 год. 30 хв. 1 травня. МЗС СРСР рекомендувало союзним і республіканським міністерствам і відомствам, по лінії яких у СРСР знаходилися іноземні громадяни, проведення серед них роз’яснювальної роботи такого змісту: переконувати іноземців, що наслідки аварії не представляють небезпеки для їх здоров’я, а значить, для їх подальшого перебування в СРСР. Вказувалось на необхідності переконати їх, що нема підстав для дострокового виїзду з СРСР. Тим же іноземцям, які наполягають на від’їзді, перешкод не чинити.

30 квітня   1986   (середа)  -  Берлін. У будинку радянської науки і культури відкрилася виставка українського живопису і графіки. Її організували Українське товариство дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами та Спілка художників СРСР. В експозиції представлено понад 80 робіт відомих майстрів образотворчого мистецтва.

30 квітня – 2 травня   1990   (понеділок – середа)  -  Харків. Установча конференція конфедерації анархістів України.

30 квітня   1991   (вівторок)  -  У Києві відкрився Французький культурний центр.

30 квітня   1991   (вівторок)  -  Підписано спільну угоду між урядом УРСР і радою Федерації незалежних профспілок України. Документ передбачав вирішення таких питань: затвердження мінімального споживчого бюджету і перегляд відповідно до нього розмірів зарплат, пенсій, стипендій, постійний аналіз індексу цін, регулювання згідно з ним доходів населення, поліпшення умов праці і оздоровлення навколишнього середовища, забезпечення людей житлом, ліквідація наслідків чорнобильської аварії тощо. Підписана угода - перший такого роду документ в історії стосунків уряду з профспілками.

30 квітня   1992   (четвер)  -  Президент України Л. Кравчук видав розпорядження "Про систему електронного грошового обігу в Україні". Воно спрямовувалось на забезпечення кредитно-фінансових операцій, поліпшення системи обігу грошей та захисту економічних інтересів держави.

30 квітня   1994   (субота)  -  Президент України Л. Кравчук видав указ "Про торговельно-економічну місію у складі дипломатичного представництва України за кордоном". Указом затверджувалось Положення про торговельно-економічну місію у складі дипломатичного представництва України за кордоном. Торгово-економічна місія створювалась з метою захисту та представлення інтересів України в галузі зовнішньоекономічної діяльності у державі перебування дипломатичного представництва.

30 квітня   1994   (субота)  -  У Запорізькій обласній клінічній лікарні проведено унікальну операцію з трансплантації печінки

30 квітня   1994   (субота)  -  У Биківнянському лісі під Києвом на місці масових захоронень жертв політичних репресій відкрито першу чергу меморіального комплексу.

З0 квітня   1998   (четвер)  -  Головою Чернігівської обласної державної адміністрації призначено М.Каскевича.

30 квітня   1999   (п’ятниця)  -  Президент України видав указ "Про відзначення 55-ї річниці визволення України від фашистських загарбників".

Эта запись была опубликована 30.04.2016в 10:09. В рубриках: Цей день в історії. Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS 2.0. Комментарии пока закрыты, но Вы можете оставить трекбек со своего сайта.

Комментарии закрыты.